Uzman Erbaşlara Garnizon Dışı İzni

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev yapan uzman erbaşları yakından ilgilendiren değişiklik Resmi Gazete'nin 10 Mayıs 2016 tarihli sayısında yayımlandı. Detaylar ve daha fazlası kamu haber sitesinde.

Askeri Personel 10.05.2016, 09:21 27.01.2019, 21:16
Uzman Erbaşlara Garnizon Dışı İzni

Uzman Erbaş Garnizon Dışına Çıkabilecek! TSK Uzman Erbaş Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'nin 10 Mayıs 2016 tarihli sayısında yer aldı. Söz konusu yönetmelikte Türk Silahlı Kuvvetler bünyesinde görev yapan uzman erbaşları yakından ilgilendiren bir değişikliğe gidildi. Bilindiği gibi daha önce uzman erbaşların garnizon terk ettikleri izinler yıllık izin sürelerinden düşüyordu.

Resmî Gazete'de yayımlanan Uzman Erbaş Yönetmeliğinin 18 inci maddesinin dokuzuncu fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirildi ve aynı maddeye aşağıdaki fıkra eklendi "Uzman erbaşlara hafta sonu, yılbaşı, ulusal, resmi ve dini tatillerde talepleri üzerine hizmet ve görevi aksatmamak ve garnizon görev şartları dikkate alınmak suretiyle garnizon terk izni verilebilir. Garnizon terk izin süresi yıllık izinden mahsup edilmez." .

Kamupersoneli.net | Ankara

Yorumlar (0)