Uzman Jandarma ve Uzman Çavuşlara Ek Gösterge ve Kadro Verilmesi Konusu Meclis'te

Uzman Jandarma ve Uzman Çavuşların kadroya alınmaları, ek göstergelerinin artırılması ve mağduriyet yaşadıkları diğer konular Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşındı. MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter konuya dair önemli açıklamalarda bulundu.

Askeri Personel 23.10.2018, 20:53

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, TBMM'de yapmış olduğu konusunda Uzman Jandarma ve Uzman Çavuşlara kadro verilmesi konusu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

Bu personellerin ek göstergelerinin artırılması talebinde bulunan İzzet Ulvi Yönter konuşmasında ayrıca terfi için gerekli olan yaş sınırının da 45'e yükseltilmesi gerektiğini ifade etti. 

MHP'DEN UZMAN JANDARMA VE UZMAN ÇAVUŞLARA KADRO TALEBİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter tarafından dile getirilen konuya ilişkin yapılan açıklamada, bu konuda vermiş oldukları kanun teklifini hatırlattı. Uzman Çavuş ve Uzman Jandarmaların bazı temel konularda mağduriyet yaşadıklarını ve bu mağduriyetlerinin en kısa sürede giderilmesi gerektiğini ifade eden MHP İstanbul Milletvekili Yönter, şu ifadeleri kullandı. 

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter Tarafından Yapılan Konuşma Metni

Değerli arkadaşlarım, biz 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu'nun pek çok mahzuru olduğunu müteaddit defalar dile getirdik. 3269 sayılı Yasa'da uzman erbaşlarımızın sözleşmeli olarak çalışacakları yer almış durumda. Biz bu kahramanlara kadro istiyoruz, Gazi Meclisimizin inisiyatif almasını, irade göstermesini hassaten ve önemle istirham ediyoruz. Artık beklemeye tahammül yok, gecikmeye tahammül yok. Adalet ve Kalkınma Partisinin değerli grup yöneticileri ve milletvekilleri uzman çavuşlarımıza kadro verilmesi hususunda bizlere söz verdiler. 

Bu sözün hep birlikte, bir an önce hayata geçmesini istiyor ve bekliyoruz. Değerli arkadaşlarım, ayrıca, uzman çavuşlarımızın ordu evlerine girememe gibi, telafisi, izahı, tanımı olmayan bir garabetle karşı karşıya olduklarını da belirtmek istiyorum. Bir diğer sorunumuz, 3466 sayılı Yasa'ya göre çalışan uzman jandarmalarımızın okullarında geçen bir yıllık sürenin fiilî hizmetten sayılması. İkinci olarak, 3600 ek göstergeden istifade etmeleri. Üçüncü olarak da bir üst statüye terfi edebilmek için yaş sınırlarının 45'e çıkarılması.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (7)
metin 10 ay önce
Allah razı olsun sayın vekilim bizleri bir tek siz savunuyorsunuz bizde yeri geldiğinde gereğini yaparız uzman jandarmalar olarak
Murat 10 ay önce
Peki şehir hastanedekilere kadro verilecekmi neden hastanedeki personellerin hakkı deyilmi kadrolo olmak için herşeyi yaptınız ama hastanedekilere kadro yok
Kemal 10 ay önce
Allah Razı olsun vekilim umarım bütün partiler destek olur
Umut06 10 ay önce
Biz UZMAN ÇAVUŞLAR olarak sayın milletvekilimize çok çok teşekkür ediyoruz.1986 dan beri sözleşmeli olarak can veren kan veren UZMAN ÇAVUŞLAR inanıyoruzki SAYIN İZZET ULVİ YÖNTER MİLLETVEKİLİMİZ ve MHP ile KADROMUZU alacaz İNŞAALLAH.
Aslan 10 ay önce
Mhp bizim için mücadele ederse bizde zamanı geldiğinde mhp için mücadele ederiz.
Omer 10 ay önce
Ağzına sağlık vekilim. Amirlerimizden daha düşüncelisiniz...
Kahraman Uzman Çavuş 10 ay önce
Sayın vekilim Allah senden razı olsun. Bizim için elinizden geleni yaptığınızı biliyoruz. Sonuç ne olursa olsun bunu karşılıksız bırakmayacağız. Zamanı gelince bizde ekimizden geleni yapacağız.