Akbank Axess Kredi Kartı Avantajları

Türkiye’nin en fazla chip para kazandıran kredi kartlarından birisi olan Axess kredi kartı ile birçok kampanya ve fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

BANKALAR VE KREDİLER 17.08.2017, 09:49 17.08.2017, 09:55
Akbank Axess Kredi Kartı Avantajları

Axess kredi kartı nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, yurtiçi veya yurtdışı alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kazandığınız chip paraları ise axess üye işyerleri aracılığıyla dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

Axess Özellikleri

  • Taksit İste: kredi kartı ile yaptığınız peşin taksitli işlemlerinizi ve aynı zamanda kredi kartınızdan nakit avans olarak çektiğiniz tutarı 12 aya kadar dilerseniz taksitlendirebiliyorsunuz. İşlemi yaptıktan sonra sistemde kayıtlı olan telefon numaranıza gelen SMS’de yer alan bir kodu 5590’a gönderebilir, Akbank Direkt Mobil veya Akbank Direkt İnternet kanallarından yapabilir veya telefon bankacılığını arayarak taksitlendirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Taksitlendirme işleminizi hesap kesim tarihinden önce yapmanız gerekmektedir. 12 aya kadar %1,84 faiz oranıyla taksitlendirme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Erteleme İste: Yaptığınız taksitli veya peşin işlemi 3 aya kadar erteleme özelliğinden axess ayrıcalığı ile yararlanabiliyorsunuz. 50 TL ve üzeri alışverişleriniz için geçerli olmakla beraber işleminizi kayıtlı telefonunuza gelen SMS’deki kodu 5590’a göndererek yapabilir, Akbank Direkt İnternet veya Akbank Direkt Mobil kanalları üzerinden gerçekleştirebilir veya Akbank telefon bankacılığı üzerinden de erteleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Peşin faiz kesilecek olan ilk ekstreye borç olarak yansımaktadır. 1 ay erteleme için %1,99; 2 ay için %2,99; 3 ay için %3,99 faiz oranıdır. İşlem hesap kesim tarihinden önce ertelenmelidir. Bu ve bunun gibi birçok axess kampanyaları dahilinde olabilirsiniz.

  • Ekstre Böldür: Son ekstrenizin hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasındaki dönem borcunuzu isterseniz 2 veya 3 ay olarak böldürüp ödemenizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Taksitlendirdiğiniz ekstre tutarı üzerinden alınacak faiz oranı %1,79 olarak hesaplanmaktadır. Eğer ekstre böldür talebiniz var ise bu talebi hesap kesim tarihinizden önce iptal ettirmeniz gerekmektedir. Ekstre böldür işlemlerinizi veya iptal işlemlerinizi ise telefon bankacılığını arayarak, Akbank Direkt İnternet, Akbank Direkt Mobil kanalları üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  • Borç Taksitlendirme: 27 Eylül 2016 öncesinde yer alan kredi kartı borçlarınızı isterseniz 72 aya kadar taksitlendirerek ödemenizi ödeme planınıza uygun bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

  • Hesaplara Erişim: Kredi kartınız üzerinden isterseniz Akbank hesaplarınıza erişim sağlayarak hesabınıza para yatırabilir hesabınızdan para çekebilirsiniz. Hesap bağlama işlemlerinizi ise isterseniz Akbank Direkt İnternet-Kartlarım-Kredi kartlarım-Ayarlar-Hesap ekle menüsünden yapabilirsiniz. Ya da banka kartınızı ATM’ye taktığınız zaman “kredi kartı ile hesaba erişim” tuşuna basarak hangi kredi kartınıza hesap bağlamak istiyorsanız o kredi kartını seçerek işleme devam etmeniz durumunda da işlemi sağlayabilirsiniz.

  • E-ekstre: Axess kredi kartınızın hesap ekstresini e-posta kanalı ile talep edebilir böylelikle hem doğaya katkıda bulunur hem de ekstrelerine dilediğiniz takdirde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ekstre kesiminiz olduktan sonra bir sonraki gün hemen kayıtlı olan e-posta adresine ekstreleriniz gönderilmektedir.

  • Döviz Ekstre: Döviz işlemlerinizi isterseniz EURO veya USD para birimi cinsinden ekstre talep edebilirsiniz.

  • Limit Artışı: Limit artırım taleplerinizi ATM üzerinden, telefon bankacılığını arayarak, Akbank şubelerinden, Akbank Direkt İnternet veya Mobil üzerinden iletebilirsiniz.

  • Temassız Özellik: kredi kartınız ile 50 TL ve altı işlemlerinizde şifre girmeden kolaylıkla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Axess kredi kartınızı kullanmanız durumunda bu özelliklere sahip bir kredi kartı kullanmış olacaksınız. Axess kredi kartınız ile birçok üye iş yerinden taksitli işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilir aynı zamanda yukarıda belirtilen avantajlardan da faydalanabilirsiniz. Türkiye’nin en güvenilir bankaları arasında yer alan axess kredi kartı başvurusu da Akbank’ın kendi sitesinden kolaylıkla gerçekleştirebilir ya da Akbank hesabınız bulunuyor ve internet şubesi veya mobil şube kullanımınız varsa bu kanallardan kolaylıkla kredi kartı başvurunuzu kredi kartı başvurunuzu sağlayabilirsiniz.

Yorumlar (0)