Almak İstediğiniz Ev Krediye Uygun mu?

Konut kredisi adından da anlaşılabileceği üzere bankanın gerçek kişilere ev almada verdikleri bir kredi türüdür. Burada gerçek kişiden kast edilen bir firmanın bu krediyi alamaması demektir.

BANKALAR VE KREDİLER 25.09.2017, 11:00 25.09.2017, 23:32
Almak İstediğiniz Ev Krediye Uygun mu?

Bir firmada çalışan bir kişi kendi adına bu krediyi alabilir ama hiç kimse firma adına bu krediyi alamamaktadır. Konut kredisi yüksek miktarda verilen orta faiz oranlı ve yüksek vadeli bir kredi çeşididir. Bu krediyi neredeyse her banka sağlamaktadır hatta her banka sağlamaktadır.

Bu krediyi almadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bankanın size sağladığı kredi miktarıdır. Her bankanın kredi seçenekleri farklı olmak ile birlikte diğer tüm özellikleri de değişiklik göstermektedir. Konut kredisi alınmadan önce belirli kriterleri sağlamak gerekmektedir. Bu kriterlerin başında elbette düzenli bir gelire sahip olmak gelmektedir. Kredi alacak kişinin düzenli bir geliri yoksa ne yazık ki bankanın o kişiye kredi vermesi oldukça zordur. Kişinin kredi alabilmesi için bir gelire sahip olması oldukça önemlidir. Bankaya gösterebileceğiniz herhangi bir düzenli geliriniz yok ise ne yazık ki kredi alamanız çok zordur hatta imkansız da denilebilir.

Bunun nedeni bankanın size verdiği miktarı ödeyememenizden korkarak banka size kredi vermez bu durum çoğu zaman böyledir. İkinci ve yine çok önemli bir şart ta reşit olmaktır. Kredi alacak olan kişinin reşit olması oldukça önemlidir kredi alacak kişi reşit değilse hiç bir bankanın hiç bir kredisine başvuruda dahi bulunamaz bu durum hep böyledir. 

Almak İstediğiniz Evin Krediye Uygunluğu Nedir?

Çoğu kişi tarafından pek bilinmese de konut kredisi almak o kadar da basit değildir. Bu kredi de diğer kredilerden daha çok şart koşulmaktadır. Ülkemizde çoğu ev belki aylar belki de yıllar  boyunca satılık olsada bir türlü el değiştirememiştir bunun en büyük ve önemli nedeni çoğu binanın günümüzde yaş olarak yirminin üzerinde olmasıdır. Yirmi yaşından büyük olan yapılara ne yazık ki hiç bir banka kredi imkanı sağlamamaktadır ki bundan dolayı uzun yıllar satılık olarak kalmaktadırlar.

Yorumlar (0)