Bankadan Kredi Alamayanlar Ne Yapmalı, Borç Para Veren Yerler

Ülke olarak her geçen gün tasarruf etmenin önemini unutarak para harcamaya dalmaya devam ederken gelirinden fazla harcama yapanlar bir süre sonra kendilerini borç batağının içinde buluyorlar. Bir süre bankalardan kredi çekmek sureti ile bu durumu düzeltmeye çalışanlar harcamalarını kısmadıkları sürece daha büyük bir borç batağının içerisine sürükleniyor.

Bankadan Kredi Alamayanlar Ne Yapmalı, Borç Para Veren Yerler

Kredi borcumu ödeyemiyorum ya da kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyen kişiler için bankalar yasal takip sürecini başlatırken banka borcundan yasal takip altına giren kişilerin kredi sicileri bozulduğu için bir daha bankalardan borç para almalarına da izin verilmiyor. Bankadan kredi çekemiyorum diyen kişiler alternatif borçlanma yöntemleri aramaya devam ederken burada önemli olan nokta kişinin harcamalarını mutlaka azaltması gerektiği zorunluluğudur. 

Bankadan Kredi Alamıyorum Nerden Alabilirim?

Bankadan kredi çekemeyen kişilerin akıllarına gelen ilk çare tefeciden borç para almaktır. Ancak unutulmamalıdır ki tefeciden para almak yapılabilecek en büyük hatadır. Aslında bankalar da modern tefeciler olarak isimlendirilir ancak bankaya olan borcunuzu ödememeniz durumunda tamamen yasal prosedürlerle uğraşmanız gerekir. Oysa ki çok daha fahiş faiz oranları ile borç para veren tefeciler alacaklarının tahsili için bu kadar yasal yöntemleri denemeyeceklerdir. Zaten internetten kısa bir araştırma yaparsanız daha önce bu hataya düşerek tefeciden borç para alanlar tarafından yapılan yorumları okursanız yapacağınız bu büyük hatadan hemen vazgeçersiniz. Çünkü bu kişilerin tefeciden kurtulmanın yolları için çareler aramalarına rağmen bunu bir türlü başaramadıklarını görürsünüz. 

Kuyumcudan Senetle Para Almak 

Geldiğiniz son noktada artık çareleriniz tükendiyse ve borç para almak için bankalar size kredi onayı vermiyorsa senetle borç para veren yerler arasındaki ilk tercihiniz kuyumcular olmalıdır. Çünkü senetle para veren firmalar arasında en güvenilir olanları kesinlikle kuyumculardır. Borç veren kuyumcular Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde daha fazla sayıda bulunurken bu kuyumcular altın satışı yapıyor gibi göstererek altın alış ve satış fiyatları arasındaki farktan para kazanmakta, satıldı gibi gösterilen altın içinde senet düzenleyerek tahsilat yapmaktadır. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE