Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları Yükseldi, En Uygun Konut Kredisi Veren Banka Hangisi?

Bu hafta içerisinde tam 10 banka konut kredisi faiz oranları için artış kararı aldı. Bunların arasında kamu bankalarının da yer alması dikkat çekti. Peki, yeni konut kredisi faiz oranı ortalaması kaç oldu, en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde kaç?

BANKALAR VE KREDİLER 08.09.2018, 07:43 19.01.2019, 01:07
Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları Yükseldi, En Uygun Konut Kredisi Veren Banka Hangisi?

Bankaların konut kredisi faiz oranları başdöndürücü bir hızda yükselmeye devam ediyor. 

Konut kredisi faiz indirimi yapılacağı düşüncesi ile bekleyenler zarar etmeye devam ederken hükümet kanadından da ise kredi faiz oranları hakkında hiçbir açıklama yapılmaması dikkat çekiyor. 

Bankaların Yeni Konut Kredisi Ortalaması % 2,47 Oldu 

Bankaların yeni konut kredisi faiz ortalaması yüzde 2,47 seviyesine yükselirken en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 1,80 olarak güncellendi. En uygun konut kredisi veren banka yine İş Bankası olurken en yüksek konut kredisi faiz oranı ise Odeabank tarafından uygulanan yüzde 3,30 oranı oldu. 

Kamu Bankaları Konut Kredisi Faiz Oranları Yükseldi 

Kamu bankaları arasında yer alan Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları da yükseldi. İlk olarak Halkbank konut kredisi faiz oranı için güncelleme yaparak kredi faiz oranını yüzde 1,79 oranında yüzde 1,89 seviyesine çekti. 

Ardından dün haftanın son işlem gününde Vakıfbank konut kredisi faiz oranı için yüzde 2,19 seviyesinden yüzde 2,25 seviyesine güncelleme kararı aldı. En son olarak ise yine Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı için güncelleme yaptı ve yüzde 1,67 olan oranı yüzde 1,80 seviyesine çekti. 

Yorumlar (6)
magdur 1 yıl önce
hükümet mi başkanlık mı her ne ise onlardan biri okusa bari çevre bakanı zengini daha zengin yapmak için türkiye için kazanç vakti yapıyor pek bizler umurunda değiliz.
Garip 1 yıl önce
Yazikkk umutlarimiza colugumuza cocugumuza gelecegimize coooook yazik oldu cokkk...bu millete bir aciklamada bulunmayi bile denemediler ....hayal kirikligi icerisindeyim ....
Fatih 1 yıl önce
dolar kurundan hızlı yükseliyor faiz oranları. benim umudum kalmadı. hersey seçim bitesiye kadar. atı alan üsküdar'ı geçti.
Gülistan 1 yıl önce
Artık umudumuz kalmadı fakiri düşüyen yok hiç bitirdiler bizi
Fatih 1 yıl önce
Ev almak artık bize hayal oldu imkansız artık devlet büyüklerimiz in buna bi el atması gerekir hemde acilen herşey ateş pahası oldu zengin iki kat zenginleşirken fakir on kat yerin dibinde
Ali 1 yıl önce
Bundan sonra size ne oy nede destek yazıklar olsun düşecek diye beklerken şu oranlara bak Allah belanıI versin