Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları Yükseldi, Konut Kredisi Faizleri Yükseldi!

Dün yapılan kredi faiz oranları için indirim açıklamalarının ardından bugün bankalar beklenmedik bir hamlede bulundu ve konut kredisi faiz oranlarını yükseltti.

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları Yükseldi, Konut Kredisi Faizleri Yükseldi!

Bankaların konut kredisi faiz oranları güncellendi. Yapılan güncellemenin ardından 3 bankanın konut kredisi faiz oranı yükseldi. 

ICBC Bank Konut Kredisi Faiz Oranı Yükseldi 

Yapılan güncellemeye kadar en düşük konut kredisi veren banka ICBC Bank'tı. Güncellemenin ardından ICBC Bank konut kredisi faiz oranı yüzde 2.0 seviyesine çekildi. Yüzde 2 altında kalan tek banka ise yüde 1,98 faiz oranı ile Ziraat Bankası oldu. 

Bankaların ortalama konut kredisi faiz oranları yükselmeye devam ederken kredi faiz oranları yükselen diğer bankalar ise Finansbank konut kredisi ve Kuveyt Türk konut kredisi faiz oranı oldu. 

Finansbank konut kredisi faiz oranı yüzde 2,60 seviyesinden yüzde 2,88 seviyesine çekildi. 

Kuveyt Türk konut kredisi faiz oranı ise yüzde 2,26 seviyesinden yüzde 2,34 oranına geldi. 

Bankaların konut kredisi faiz oranları için yaşanan yükselişin ardından en uygun konut kredisi veren banka Ziraat Bankası oldu. Yine konut kredisi faiz oranı için yüzde 2 altında kalan tek banka da Ziraat Bankası oldu. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 21:50
YORUM EKLE