Bankaların Kredi Faiz Gelirleri 148 Milyar Lira Sınırını Aştı

Kredi faiz oranları rekor seviyelere ulaşırken bankaların kredi faiz gelirleri de yükseldi. Detaylar haberimizde...

Bankaların Kredi Faiz Gelirleri 148 Milyar Lira Sınırını Aştı

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları, taşıt kredisi faiz oranları ve konut kredisi faiz oranları rekor seviyelere koşarken yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen kredi faiz gelirleri yükselmeye devam ediyor. 

Bankacılık sektörünün Ocak - Temmuz ayı kredi faiz geliri rakamı 148 milyar 459 milyon liraya yükseldi. Temmuz 2018 döneminde elde edilen faiz geliri ise 183 milyar 612 milyar lira olarak açıklandı. 2017 yılının Temmuz ayına oranla yüzde 35 seviyesinde yükseldi. 

Bankacılık Sektörünün Net Faiz Geliri Yüzde 23,4 Artış Gösterdi 

Türk ekonomisi büyük bir darboğazdan geçmeye devam ederken bankacılık sektörünün net faiz gelir yükseliş gösterdi. 2017 yılının Temmuz ayında bankacılık sektörünün net faiz geliri 64 milyar 276 milyon lira olarak açıklanırken 2018 yılının Temmuz ayı sonu ile bankaların net faiz geliri 79 milyar 317 milyon liraya çıktı. 

Yani bankaların net faiz gelirleri 1 sene içerisinde yüzde 23,4 oranında artış gösterdi. 

Kamupersoneli.net - Ankara 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2018, 16:57
YORUM EKLE