Bankaların Son Konut Kredisi Faiz Oranları Kaç, En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada?

Bankalar konut kredisi faiz oranları listesi için güncellemeye gitti. Aralarında Vakıfbank ve Halkbank'ın da yer aldığı çok sayıda bankanın kredi faiz oranları yükseldi.

BANKALAR VE KREDİLER 01.09.2018, 11:59 19.01.2019, 01:12
Bankaların Son Konut Kredisi Faiz Oranları Kaç, En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada?

Bankalar konut kredisi faiz indirimi müjdesi bekleyen kişileri sevindirmek bir yana birbiri ardına açıkladıkları yeni konut kredisi faiz oranı arttırma kararları ile büyük hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyorlar. 

En son dün yapılan açıklama ile Vakıfbank konut kredisi faiz oranı yükseltilirken ondan bir öncesinde de yine kamu bankaları arasında yer alan Halkbank konut kredisi faiz oranları yükseltilmişti. 

En Uygun Konut Kredisi Faizi Hangi Bankada?

Bankaların güncel konut kredisi faiz oranları listesi içerisinde uzun bir süre en düşük konut kredisi veren banka Ziraat Bankası olmuştu. Ancak şu anda geçerli olan konut kredisi faiz oranları incelendiğinde en düşük konut kredisi veren bankanın İş Bankası olduğu görülüyor. 

İş Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1,65 olarak uygulanırken Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1,67 olarak uygulanıyor. En yüksek konut kredisi faiz oranı ise Odeabank konut kredisi paketinde uygulanan yüzde 3,30 oranı olarak öne çıkıyor. 

Eylül Ayında Konut Kredisi Faiz İndirimi Yapılacak Mı?

Ev satın almak için bekleyen binlerce kişi konut kredisi faiz oranları için indirim yapılmasını talep ediyor. Yüzde 0,98 konut kredisi faiz oranı kampanyasını kaçıran kişiler ne yazık ki en uygun konut kredisi faiz oranı ile bile kredi çekselerde 120 ay vadeli 200 bin lira kredi çekmeleri durumunda toplamda 110 bin lira zarar ediyorlar. 

Bu da konut satın almak isteyen kişilerin zorunlu olarak beklemede kalmalalarına neden oluyor. Düzenlenen yeni konut kampanyası bankalar üzerinden kredi faiz indirimi yapılmaması, belirli projeleri kapsaması ve tüm Türkiye geneline yayılmaması nedeni ile beklenen etkiyi yaratmadı. 

Yorumlar (6)
ŞENER 1 yıl önce
Bankalar ne zaman konut kredisini duşurecek hani düşecekti
Ramazan 1 yıl önce
Yazıklar olsun sizlere vatandaş hep baksın normal vatandaş bekliyodu 0.98 siz şirketlere verdınız
Busra 1 yıl önce
Ya bankalar konut kredisi düşesin yoksa seçim öncesi çok şey kaybedecekler mağdur olduk yaa
Ali 1 yıl önce
Hepsi yalan zenginler alsın diye yaptılar büyük firmalar anlaşmış bankalarla yazık insanlara
Faruk 1 yıl önce
bu kadar taraflı bir tutum gösterip, çok güzel iş yaptık diyorlar ya, inanılacak gibi değil...
bankaları yapsanız ya 0,98 faiz oranı, yemedi demi.
FERHAT 1 yıl önce
ya kardeşim yazik bu millete ev sahibi olamadan çocuklarimiz yetişiyor bu bütçeyi biz kime nereye bagliyacağiz başimizi sokacak bir ev mi yoksa geleceğe umutla baksin diye çocuklarimiza mi baglayalim düşürün artik şu faizleri