Denizbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

Denizbank müşterileri yapacakları para transferlerinde oldukça dikkatli olmaları gerekmektedir.

Denizbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

Yazacakları yanlış bir rakam paralarını başka bir banka da başka bir hesaba EFT yapmalarına neden olabilir. Bu konuda IBAN numaralarını yazarken özen göstermemiz gerekir. Zira IBAN numaraları fazla uzun olduğu için karışıklıklar genel olarak burada çıkmaktadır. Bir karışıklığa neden olunduğunda Denizbank EFT iptali yapılabilir mi? Yapılırsa nasıl yapılır. Çoğu Denizbank müşterisinin merak ettiği meseledir aslında bu. Denizban'ta EFT işlemi gerçekleştirdiğinizde bunu iptal edebilirsiniz. Ama burada önemli olan kriter yaptığınız hatanın farkına ne zaman vardığınızdır. Eğer siz hatanın farkına hemen vardıysanız iptal işlemi kısa sürede yapılacaktır ama hatanızın farkına uzun bir süreden sonra vardınız mı bu defa prosedürlere takılırsınız ki bu biraz zaman alır. Ama sonunda hata ile gönderdiğiniz paranızı geri alabilirsiniz.

Denzibank EFT işlemi iptal etmek istediğinizde öncelikle başvuracağınız yer Denizbank telefon bankacılığıdır. Telefon bankacılığı bu konuda tüm Denizbank müşterilerine hizmet sunmaktadır. Denizbank telefon bankacılığı olan 0850 222 08 80 numaralı telefonu arayarak müşteri temsilcisine iptal etmek istediğiniz EFT hakkında bilgi vermeniz gerekir. Vereceğiniz bilgiler dahilinde müşteri temsilcisi EFT işleminizi para Denizbank havuzunda olamsı kaydıyla en kısa zamanda iptal edip paranızı iade etmektedir. Bir EFT işlemi gelişen teknoloji sayesinde en fazla 10 ya da 15 dakika içinde diğer hesaba geçmektedir. Eğer EFT diğer banka hesabına gittiyse o zaman ise işiniz biraz daha uzun sürecektir. Denizbank müşteri hizmetleri size bu konuda bilgi verdikten sonra siz para transferinin gerçekleştiği bankanın müşteri hizmetlerini aramalısınız. Aradığınız zaman durumunuzu izah ettğinizde müşteri temsilcisi EFT yaptığınız kişi ile irtibata geçip durumu netleştirir. Bundan sonra yazacağınız bir dilekçe ile bankaya müracat edip paranızı geri almak için talepte bulunmalısınız. Banka kısa bir süre sonra size paranızı iade edecektir. 

Bir diğer EFT iptal işlemi ise Denizbank internet bankacılığı ile olmaktadır. Eğer Denizbank müşterisi olarak internet bankacılığını kullanıyorsanız bu kanal vasıtasıyla kısa bir süre içinde EFT işleminizi iptal edebilirsiniz. EFT'leri hafta sonu yaptığınız vakit iptal işlemleri daha kolay olmaktadır çünkü hafta sonu yapılan para transferleri hafta başından onaylanmaktadır. Bunun için iptal işlemleri kısa bir sürede halolmaktadır. EFT tiplerinden bir başkası ise ileri tarihli EFT'lerdir. İLeri tarihli bir EFT işleminde hata yaptıysanız bu işlemi ipral etmekte çok kolay olacaktır. Çünkü işleminiz belirttiğiniz tarihte onaylanacaktır. O tarihe kadar ister müşteri hizmetleri isterse internet bankacılığı ile EFT iptali yapabilirsiniz.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE