Denizbank EFT İptali Yaparken Bunlara Dikkat!

EFT işlemlerinde hatalı göndermeden doğan iptal işlemleri doğabilmektedir.

BANKALAR VE KREDİLER 07.10.2017, 13:06
Denizbank EFT İptali Yaparken Bunlara Dikkat!

Bu anlarda gönderdiğiniz bankanın prosedürlerine uyarak iptali istemeli ve gerçekleştirmelisiniz.

Denizbank’ta EFT iptali için:

Eğer EFT işlemi yaptınız ve hatalı bir işlem olduğunu düşünüyorsanız Denizbank’ta ilk olarak müşteri hizmetlerini aramalısınız. İki farklı numaradan Denizbank müşteri hizmetlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Farklı ücretlendirme ile faturanıza yansıyacak bu numaralardan ilki 444 0 800 numaralı hattır. 0850 222 0 800 numarasından da müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz. Bu işlemde banka havuzuna düşmeden EFT işlemini müşteri temsilcisi ile konuşarak iptal ettirebilirsiniz.

Ancak banka havuzundan karşı bankaya ulaşmış ise iptal işleminiz biraz daha zorlaşacaktır. Bu durumda yine müşteri hizmetleri yetkilisi ile konuşmalı ve karşı banka ile iletişime geçmesini sağlamalısınız. Müşteri hizmetleri temsilcisi karşı bankayı arar ve iptali gerçekleştirmek istediğini belirtir. Bu durumda karşı banka ile görüşmeler sonucunda yüksek ihtimalle paranız geri iade edilecektir. Ancak herhangi bir sorun nedeniyle paranız iade edilmezse dilekçe vermeniz gerekmektedir. Hem Denizbank’a hem de karşı bankaya dilekçe vermeli ve paranızın iadesini istemelisiniz. Yine yüksek ihtimalle paranız dilekçeler sonucunda size iade edilecektir. Ancak para iadesi gerçekleşmese hukuki yollardan bankalar arasında hakkınızı aramalı ve paranızın iadesini istemelisiniz.

Bir diğer yol ise para karşı tarafı aktarıldıysa müşteri temsilcisi ile iletişimden sonra gönderiğiniz kişi ile sizin iletişime geçmeniz olacaktır. Bu da samimiyet sebebiyle karşıdaki kişinin büyük ihtimalle parayı size geri iade etmesi ile sonuçlanacaktır.

Sadece telefonla değil Denizbank internet bankacılığını kullanarakta iptal işlemi yapabilirsiniz. Telefon bankacılığından hem çok daha kısa sürede işleminiz gerçekleşmekte hem de herhangi bir kişi ile iletişimde olmadan iptali yapabilirsiniz.

İleri tarhili EFT iptali için:

Denizbank’ta da diğer tüm bankalarda olduğu gibi ileri tarihli EFT işlemi yapılmaktadır ve bu işlemin iptali oldukça kolay olmaktadır. Henüz banka havuzunda yer alan paranızı tatilin ya da geç saatin hemen sonraki iş gününe gelmeden EFT iptal istemi gerçekleştirmelisiniz. Bu durumda işleminiz 15 dakika kadar bir süre sonrasında paranız geri verilecektir.

Yorumlar (0)