Emeklilere Faizsiz Kredi Müjdesi! Kamu Bankaları Üzerinden Faizsiz Emekli Kredisi Geliyor

Yükselen enflasyon rakamları özellikle de düşük olan maaşları ile zaten geçim sıkıntısı yaşayan emeklileri vurdu. Hükümet zora düşen emekliler için kamu bankaları üzerinden faizsiz kredi kullandırılması konusunda harekete geçti.

BANKALAR VE KREDİLER 15.10.2018, 13:43 19.01.2019, 01:01
Emeklilere Faizsiz Kredi Müjdesi! Kamu Bankaları Üzerinden Faizsiz Emekli Kredisi Geliyor

Star Gazetesi tarafından yapılan habere göre emeklilere faizsiz kredisi için hükümet yeniden harekete geçti. 

Emeklilere Faizsiz Kredisi 2018 Yılında Verilecek Mi?

Aslında emekliye faizsiz kredi uzun zamandır gündemde olan bir konuydu ancak ekonomik verilerdeki bozulmalar nedeni ile askıya alınmıştı. Emekli dernekleri tarafından yapılan yoğun kulisler sonuç verdi ve emeklilere faizsiz kredi müjdesi geldi. 

Hükümet yeni geliştirdiği formül ile kamu bankaları üzerinden faizsiz emekli kredisi kullandıracak. Emeklilere 10 maaş faizsiz kredi verilecek. Verilen bu kredi emekli maaşından düzenli olarak belirlenen taksitler halinde kesilecek. 

Yani emekliler için ayrı bir kredi ödeme tablosu oluşturulmayacak ve kullanılan bu tutar düzenli olarak emekli maaşı kesintisi yapılarak tahsil edilecek. Bugün basında yer alan emekliye faizsiz kredi haberleri içerisine yer alan bilgilere göre kredi üst limiti 45 bin lira olarak belirlenmiş durumda. 

Emekliye Faizsiz Nakit Avans Verilecek 

Emekliye faizsiz kredi verilmesinin yanı sıra aynı zamanda isteyen emeklilere 3 emekli maaşı tutarı kadar faizsiz nakit avans kullanma fırsatı da sunulacak. Ancak emekliye faizsiz nakit avans kullanma hakkından yararlanmak isteyen kişilerin emekli maaşlarında kesinti olmaması şartı aranacak. 

Yorumlar (5)
Hadi ordan 1 yıl önce
Bir yıldır aynı hikaye lay lay lom
aassac 1 yıl önce
bankalar faiz kredi verirse batar yalan emekli oyalama taktigi
Emekli 1 yıl önce
Desene özel bankalar batacak.
Zeyno 1 yıl önce
Emekliye verdiğiniz değer bu mu?sürekli gündeme geliyor ama bir türlü gerçekleşmiyor.umarız en kısa zamanda sonuçlanır.dalga geçmeyin artık yazık...
Selahattin uzun 1 yıl önce
Imar bar ışi icin para lazim.emekliyim lutfen ilgilensin