Emeklilere Özel İhtiyaç Kredileri

Günümüzde yaşam refah seviyesi yükseldikçe yedin yetmişe bütün insanlar hayatlarını idam ettirecek alternatif yollar aramaktadır.

BANKALAR VE KREDİLER 04.10.2017, 12:54
Emeklilere Özel İhtiyaç Kredileri

Bu alternatif yolların neticesini ise tabi ki bankacılık sektörüne de yansımıştır. Bankacılık sektörü insanların ihtiyaçlarını dikkate alarak günden güne büyümekte ve her gün bir yenilik ile gelişmektedir. Ayrıca artan banka sayısı müşterilerin daha fazla alternatife odaklanmasını sağlamıştır. Her gün yeni bir kredi çeşidi bültenlere yansımaktadır. Bu kredi çeşitlerinden biri ise emeklilere özel ihtiyaç kredileri.

Eskinin emekçilerine yapılan destekler

Yukarıda da belirttiğimiz gibi gelişen zamanla beraber birçok kavramı beraberinde getirdi. Bunun yansımalarını bankacılık sektöründe de görmekteyiz. Her gün yeni bir kredi çeşidi çıkmak söyle durakoysun artık kredi başvurularında ki eskiden olan o uzun uzun süren prosedürler bile artık tek bir tık ile halledilir oldu. Ortaya çıkan bu kredi çeşitlerinden biri şüphesiz ki emeklilere özel yapılan ihtiyaç kredileri.

Peki, emeklilik kredisi için nelere dikkat edilmeli?

Emeklilik kredisi esasında diğer tüm kredilerden ayrılmasının bir tane temel bir sebebi bulunmaktadır. Bu temel ise emeklilerimizin 3 aydan 3 aya aldıkları maaştır. Bu alınan maaşa uygun olarak bankalar emeklilik kredilerine yön veriyorlar diyebiliriz. Artık her banka emeklilere özel ihtiyaç kredisi verdiği için bu eski emekçiler açısından oldukça olumlu bir şeydir. Neden mi? Artan kredi çeşitleri ile birlikte artış gösteren kredi faiz oranları ile emekliler tabi ki iyi bir değerlendirme sonucunda hangi bankanın faiz oranı düşükse o yönde bir tercih yapacaktır. Bu da bankalar arası rekabetin oldukça fazla olduğunun sinyalini verebilir. Bu yüzden her bankanın kendine has bir kredi faiz oranı olduğu unutulmamalıdır. Emekliler bu yüzden başvuracak oldukları bankaların emeklilere özel ihtiyaç kredilerini oldukça iyi araştırmalıdırlar. Kredi faiz oranından tutunda vade süresine göre her şey ince eleyip sık dokunmalıdır. Bu kapsamlı araştırmalar sonucunda ise başvuru oldukça kolaydır.

Örnek verecek olursak eğer İş bankasını emeklilik kredisi şu şekilde;

T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu (Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur) emeklilerin maaş ödemelerini İş Bankası’na aktaran tüm T.C. SGK emeklileri, emekli maaşlarının üç aylık periyodlar halinde ödenmesine veya ayda bir periyodlar halinde ödemeler ile krediye sahip olabiliyorlar. Bunun için tek yapılması gereken ise emekli tanıtım kartı ile en yakın şubeye başvurulması.

Yorumlar (0)