En Düşük Konut Kredisi Faizi Veren Banka Hangisi?

Yükselen dolar kuruna paralel olarak bankaların konut kredisi faiz oranları da yükselmeye devam ediyor. Peki, en düşük konut kredisi faizi veren banka hangisi?

BANKALAR VE KREDİLER 02.09.2018, 17:44 19.01.2019, 01:11
En Düşük Konut Kredisi Faizi Veren Banka Hangisi?

Şu anda en düşük konut kredisi faizi uygulayan banka İş Bankası olarak öne çıkıyor. 

120 ay vadeli konut kredisi kullanmak isteyen kişiler için banka hayat sigortasız konut kredisi ve hayat sigortalı konut kredisi olmak üzere 2 farklı seçenek sunuyor.

İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Kaç?

İş Bankası konut kredisi faiz oranı olarak iki seçenek sunuyor. Hayat sigortası yaptıran kişilere daha düşük kredi faiz oranı sunulurken yüzde 1,60 faiz oranı ile kredi kullandırılıyor. 

Hayat sigortasız konut kredisi çekmek isteyen kişiler için ise yüzde 1,65 faiz oranı uygulanıyor. Her iki paket seçeneği ile de şu anda en uygun konut kredisi veren bankalar sıralamasında İş Bankası birinci sırada yer alıyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Kaç?

Ne yazık ki 0,98 konut kredisi faiz indirimi sona erdikten sonra banka hızla kredi faiz oranları için yükseltme kararı aldı ve en uygun konut kredisi veren banka unvanını kaybetti. Şu anda banka tarafından yüzde 1,67 kredi faiz oranı uygulanıyor.

Ancak bu oran 100 bin liraya kadar olan konut kredisi başvurularında geçerli oluyor. 100 bin lira ile 500 bin lira arasında kredi çekmek isteyen kişiler için uygulanan konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1,77 oluyor. Yani faiz oranı büyük bir miktarda yükseliyor. Günümüzde konut fiyatları oldukça yüksek olduğu için genelde başvurular 100 bin lira üzerinde kaldığı için bankanın oranı bu seviyede bulunuyor. 

Yorumlar (0)