Faizsiz Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Konut kredisi adından da anlaşılacağı üzere konut alımı yapılırken bankanın gerçek kişilere sağladığı bir kredi çeşididir.

BANKALAR VE KREDİLER 25.09.2017, 15:09 25.09.2017, 23:31
Faizsiz Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Bu kredinin bu kadar yaygın olarak talep görmesinin sebebi genllikle insanların günümüzde yaptığı harcamalar sonucunda ellerinde yeteri kadar finansal imkan olmaması sonucunda ev alımı için kullandıkları bir yöntemdir.

Günümüzde çoğu kişinin harcamaları o kadar fazladır ki ellerinde hiç bir para kalmaz ve yatırım yapmak için insanlar çoğu zaman kredi çekmeyi tercih ederler. Konut kredisi nerede ise her bankanın sağladığı bir kredidir.

Konut kredisi almadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli özellik hangi bankadan kredi alacağınıza karar vermenizdir. Her bankanın sağladığı kredi seçenekleri farklı olduğundan sizin için en doğru olanı ve uygun olanı bulmak size kalmış bir durumdur.

Size en uygun olan bankayı nasıl bulacağınıza gelince bu da oldukça basit bir işlemdir. Her banka kendi eski müşterilerine daha çok avantaj sağlar. Bı durum kredi alım ve veriminde de geçerlidir elbette. O yüzden eğer hali hazırda bir bankanın müşterisiyseniz o bankadan kredi çekmeniz sizin için en doğrusu olacaktır. Bazen yılın belli dönemlerinde bazı bankalar yeni gelen müşteriler için her işlem de kolaylıklar sağlamanın yanı sıra avantajlı teklifler de sunmaktadır. Bu dönemsel fırsatları da takip edebilirsiniz.

Bunların yanı sıra her bankanın kendine ait bir faiz oranı, vade oranı ve verdiği kredi miktarı vardır bunların hepsinde sizin için en uygun olanı tercih etmelisiniz. 

Faizsiz Konut Kredisi 

Faiz konut kredisi sağlayan bankalarda mevcuttur. Bu kredi islama uygun kredi olarak ta bilinmektedir. Bu kredi çeşidini veren iki tür banka bulunmaktadır bunlardan biri mevduat bankalarıyken bir diğeri de kalkınma ve yatırım bankalarıdır.

Faizsiz konut kredisi veren bankalardan bir kaçı şu şekildedir Ziraat Bankası, Kuveyt Türk, Albaraka, Vakıfbank ve Türkiye Finanstır. Yukarıda belirttiğimiz tüm bankalardan faizsiz konut kredisi alabilirsiniz hatta sadece konut kredisi ile kalmayıp diğer kredi türlerini de faizsiz olarak bu bankalardan temin edebilirsiniz.

Yorumlar (0)