Faizsiz Kredi Oranları Nelerdir?

İhtiyaç duyduğumuz zamanlarda tüketici kredisi kullanmak ya da ev ve ya araba alırken bütün tutarı bir arada bulunduramayacağımız için kredi kullanmak zorunda kalırız ve belli oranlar da faizle kredi tahsisi sağlarız.

Faizsiz Kredi Oranları Nelerdir?

Kredi faizi ödemeden yani faizsiz kredi kullanmak ise genelde araç ve ev kredilerinde gördüğümüz işlemdir,bankalar bu uygulamaya çok fazla yer vermezler genelde araç firmalarının kendi finans şirketleri ve inşaat şirketlerinin kendi finans kurumları ya da anlaşmalı olduğu finans kurumlarının tahsis ettiği kredilerdir.

Konut Kredi Faiz Oranları

Çalıştığımız bankaların herhangi birinden ev kredisi kullanmak istediğimizde 2017 yılı için faiz oranları 1.10 ile 1.45 arasında değişkenlik göstermektedir vadeleri uzun olduğu için(120 ay) kredi faiz oranları çok yüksek olmakta ve alıcıyı zorlamaktadır.

İnşaat firmaları bu sebeple satış oranlarını yükseltmek için yeni satış stretileri belirleyerek anlaşmalı oldukları finans kurumları ile faizsiz krediler tahsis etmektedirler,bu sistemde evin değerinin en az %20 ve ya %40 ını peşin ödemeniz gerekmektedir kalan tutarı ise ana para üzerinden eşit taksitlere bölerek 48 ve ya 36 ay aralığında ödeyebilme imkanı sunarlar.

Kredi Faiz Oranları

Bankalara ve kullanacağınız kredi nevi ne göre değişkenlik gösterebilir,bazı katılım bankaları faizsiz kredi adı altında size ihtiyaç kredisi konut ve araç kredisi de sağlayabilirler. Diğer bankalar da böyle bir seçeneğe çok fazla ratlanmamakla birlikte, Faizsiz kredi kullanacağınız zaman kredi faiz oranları hesaplama   sı yaptırmanız mühim bir detaydır.

Faizsiz krediler de dikkat edilmesi gereken kullanmak istediğiniz kredi miktarı oranında kredi tahsis ücreti ve kredi kullandırlma masraflarını hesapladığınızda masrafsız  ve düşük faizli kredi oranları ile  geri ödemeleriniz eşit görünmektedir.

Bu sebeple araç alırken bazı araç firmalarının kendi  bünyesinde olan finans şirketleri ile faizsiz kredi tahsisi sağlamak karlı olabilir,araç kredisi faiz oranlarına bakarak bankaların internet sitesi üzerinden ön hesaplama yapabilir,araç firması faizsiz kredi oranları (dosya masrafı vb) ile karşılaştırarak kullanabilirsiniz

Araç kredilerinde belli oranda peşinat verilerek faizsiz kredi sağlanması araç firmalarının ellerindeki stokları eriterek satış rakamını yükseltmeleri açısından önem arz ettiğinden biz tüketiciler için de en uygun alışveriş şekli olarak öne çıkmaktadır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE