Faturalı Hatta Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır, Faturalı Hatla Kredi Çekme

Bankalardan çeşitli nedenlere bağlı olarak kredi kullanamayan kişiler faturalı hatlara kredi veren aracı kurumlar üzerinden kredi kullanmayı tercih etmektedir. Ancak bu alanda kredi kullanılırken son derece dikkatli olunmalı faturalı hat kredi dolandırıcılığı mağduru olmamak için gerekli önlemler alınmalıdır.

BANKALAR VE KREDİLER 18.08.2017, 13:20
Faturalı Hatta Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır, Faturalı Hatla Kredi Çekme

Faturalı Hat Kredisi Nedir?

Cep telefonu kullanıcılarının kullanımına sunulan faturalı hatlara kredi hizmeti kişinin uyggun kredi notu ortalamasına sahip olması durumunda kullanabileceği sınırlı tutardaki nakit para limitidir. Genelde herkese kredi ve kala listedekilere kredi gibi isimlerle kullandırılan bu kredilerde işlem kredi olarak faturalı hatta yansıtılmaz. Bunun yerine cep telefonuna taksitle akıllı telefon satışı yapılıyor gibi gösterilerek ödeme yapılır. Bu imkandan yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka en az 6 aylık faturalı hatta sahip olmaları ve faturalarını yine mutlaka gecikmeye düşmeden yatırmaları gerekmektedir. 

Ne Kadar Faturalı Hat Kredisi Kullanabilirim?

Genelde kullanılmak istenen tutar sınırlandırılması kredi veren kurumlara bağlı olarak değişmekle beraber 1.000 lira ile 4 bin lira arasında değişmektedir. Yine yüksek kredi notu olan kişilere daha fazla finansman desteği sağlanabilmekle beraber kredi vadesi de 36 ay ile sınırlandırılmaktadır. Ancak yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin bankalardan kredi çekmeyi tercih etmeleri daha yüksek bir ihtimal olarak görülmektedir. Genelde faturalı hatlara kredi hizmetinden yararlanmak isteyen kişiler bozuk kredi sicili olan, bankalara olan ödemelerini aksatan ve banka borcunu kapatmak için çareler arayan kişilerin tercihidir. 

Fatura Hatla Kredi Nasıl Kullanılır?

Faturalı hatta kredi kredi başvurusu için kişinin kredi kullanacağı ara kurumun iletişim bilgileri üzerinden irtibata geçmeleri yeterli oluyor. Onay alan kişilere belirli bir ücret karşılığında taksitle akıllı cep telefonu satışı gerçekleştirilir ve daha sonra kişinin bu cep telefonunu satması sağlanır. Yapılan cep telefonu satışı sonrasında da kredi kullanmak isteyen kişinin ihtiyaç duyduğu nakit paraya kavuşması sağlanır. Sistem bu şekilde işler. Yine faturalı hatlara kredi Ankara, İstanbul ve İzmir gibi belirli illerde verilen bir hizmettir. 

Yorumlar (0)