banner731

Findeks’in Sunduğu Hizmetler

Kredi kullanmak için bankalara başvurduğunuzda, bankalar size kredi kullandırmadan önce hakkınızda bir istihbarat yaparak kredibilitenizi öğrenmek isterler.

BANKALAR VE KREDİLER 29.09.2017, 16:52
Findeks’in Sunduğu Hizmetler

Bunu da Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından kurulan Findeks’deki Kredi Notu’nuza bakarak değerlendirirler. Findeks Kredi Notu, sizin finansal kredibilite göstergenizdir. Kredi notunuz ne kadar yüksek çıkarsa, bankalar nezdinde de kredibiliteniz yani kredi verilebilirliğiniz o kadar yüksektir. O nedenle bir ihtiyacınız nedeniyle kredi kullanmak istediğinizde bankada isthabarat ile ilgili bir sorun yaşamamak için kredi başvurusundan önce Findeks Kredi Notunuzu öğrenmeniz önem taşır. Eğer kredi notunuz uygunsa başvurmanızda bir sakınca olmayacaktır. Ne var ki kredi notunuz düşükse yani istihbaratınızda olumsuz bir durum varsa bu durumu düzeltmek için gecikmiş ve aksamış ödemelerinizi gözden geçirip, gereken ödemeleri yaptıktan bir süre sonra kredi için başvurmak sizin lehinize olacaktır.

Findeks’e Üyelik ve Findeks Kredi Notu

Findeks’ten kredi notunuzu öğrenebilmek için öncelikle www.findeks.com internet adresinden ücretsiz olarak Findeks’e üye olmanız gerekmektedir. Sizden istenen bir kaç kişisel bilgiyi sisteme girdikten sonra mobil telefonunuza gelecek doğrulama şifresi ile üyeliğinizin diğer aşamalarını tamamlamanız beklenir. Bu işlemi takiben Findeks Kredi Notunuzu artık rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizin en üst güvenlik seviyesinde korunduğu Findeks’te hizmetler elbette bununla sınırlı değil. Kredi notunuzu sorgulamanın yanısıra Findeks Risk Raporu’nuzu alabilir, Not Danışma, Takipçi, Uyarı ve İzleme Hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Findeks Risk Raporu Hizmeti

Findeks Risk Raporunuz, son 5 yıl içinde Türkiye’deki bankalar ve/veya finans kuruluşlarından kullanmış olduğunuz kapalı ve halen açık olan tüketici kredilerinizi, konut kredilerinizi, taşıt kredilerinizi ve bu kredilerinize ait ödeme hareketlerinizi, kredi kartı borç ve ödeme bilgilerinizi, varsa kredili mevduat hesaplarınıza ait ödemelerinizi gösteren detaylı bir rapordur. Bu raporu Findeks’in internet sitesinden alabilirsiniz.

Not Danışmanı Hizmeti

Pek çok farklı finansal değişiklik ve gelişmenin, Findeks Kredi Notunuz üzerinde olumlu ya da olumsuz yönde etkisi bulunur. Bu değişiklik ve gelişmelerin kredi notunuza olan etkileri de ileri düzey bir algoritmayla tekrar hesaplanarak, kredi notunuz güncellenir. İşte bu noktada, söz konusu gelişme ve değişikliklerin notunuza olası etkileri, eğer bu etkiler olumsuz ise notunuzu olumlu yönde düzeltebilmeniz için neler yapmanız gerektiği hususunda Findeks Not Danışmanı Hizmeti’nden faydalanabilir ve öneriler alabilirsiniz.

Takipçi Hizmeti

Kimlik bilgilerinizin güvende olmasını sağlamak üzere verilen bir hizmettir. İletişimin arttığı, her türlü bilginin internetten erişilebildiği günümüzde kimlik, iletişim ve finansal bilgilerinizin yasadışı olarak elde edilme risk bulunmaktadır. Takipçi Hizmeti de bu tür bilgilerinizin, internet üzerinden global olarak düzenli aralıklarla taranması, buna dair bir risk olduğunda tarafınıza SMS ve/veya e-posta vasıtasıyla haber verilmesidir. Bu hizmet sayesinde dolandırıcılık riskini de minimize edersiniz.

Uyarı Hizmeti

Finansal durumunuzu gösteren, tüm kredileriniz, kredili mevduat hesaplarınız ve kredi kartlarınıza ilişkin limit ve borç bilgileriniz ve bunlarda meydana gelen değişiklikler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayan bir hizmettir. Uyarı Hizmeti ile bu tür bilgiler Findeks’te kayıtlı iletişim bilgileriniz doğrultusunda SMS veya e-posta vasıtasıyla size iletilir.

İzleme Hizmeti

Hızla değişen ekonomi ve finans dünyasındaki verilere tek bir ekran üzerinden izlemenize izin veren, bu verileri kontrol ve analiz etmenize olanak tanıyan bir hizmettir. İzleme Hizmeti ile farklı sayfalarda ve menülerde gezinmeye gerek kalmaksızın tek bir ekrandan güncel bilgi ve verileri izleyebilirsiniz.

Yorumlar (0)