Garanti'den Tarım Sektörüne Büyük Destek

Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan Garanti, çiftçilere yönelik uygun vadeli tarım destek paketleri sunuyor.

Garanti'den Tarım Sektörüne Büyük Destek

Tarım sektöründe de çiftçinin yanında olan Garanti Bankası, üretim sürecinde ve sonrasında tarım işletmelerini destekleyen kampayalara imza atıyor. Çiftçinin ihtiyaçları kadar, tarımda gelişme ve modernleşme amaçlı büyümeye yönelik faaliyetlere de yönelik destek sunan banka, danışmanlık hizmetleri ve çözüm öneriler ile de tarım işletmelerine iş ortakları gözüyle bakıyor.

60 Aya Varan Farklı Destek Paketleri

Tarımsal üretimin güçlenmesi adına garanti Bankası, “Tarım Sektör Paketi” kapsamında müşterilerine 12 aydan 60 aya uzanan vadelerle yılda bir ödemeli farklı kredi türleri sunuyor. Kredi kullanma koşullarında garanti bankası çiftçi kredisi başvurusu sırasında; sahip olunan tarla, ekipman veya bina üzerine ipotek seçeneklerinin yanı sıra, kefalet, sözleşmeli üretimlerden alacak temliki veya ekili alanın Eureko Sigorta ile sigortalanması gibi farklı koşullar altında kredi kullanımı imkanı sağlıyor.

Garanti Tarım Kredileri

Tarım Destek Kredisi: Bitkisel üretimde hasat dönemi ortaya çıkabilecek ek masraf, işçilik ve nakliye maliyetleri maliyetlerini karşılamaya yönelik garanti tarım kredi imkanı sunulmaktadır.

Ürün Ön Finansman Kredisi: tarımsal üretim öncesindeki mazot, gübre, tohum, bitki koruma ilaçları gibi her türlü tarımsal girdinin finansmanı için sunulmaktadır.

Alternatif Üretim Teknikleri Kredisi: Organik Tarım gibi alternatif üretim tekniklerinin ihtiyaçlarına yönelik tesis edilmektedir.

Tarımsal Makine Ekipman Kredisi: Bitkisel tarımın yanı sıra hayvansal üretim çiftliklerinin de üretim faaliyetleri için ihtiyaç duydukları makine, ekipman ve her türlü alet alımı ihtiyacına yönelik sunulmaktadır.

Traktör ve Biçerdöver Kredisi: 0 km veya 3 yaşa kadar Herhangi marka traktör ve biçerdöverde fatura bedelinin %80’nine kadar kredi imkanı sunuluyor.

Oto Kredisi: Tarım işletmelerinde kullanılmak amaçlı 0 km binek ve hafif ticari araçlar için fatura bedelinin %70’ne kadar kredi sunulmaktadır.

Sera Kredisi: yeni sera yapımı veya mevcut seraların iyileştirilmesi, bakım ve onarım masraflarına yönelik sunulan kredi ile fatura bedelinin %75’ine kadar kredi imkanı sunulmaktadır.

Hayvansal Üretim Kredileri: Hayvansal üretime yönelik kredileri, Garanti Bankası Bölge Krediler Müdürlükleri’nde bulunan Tarım Kredi Yönetmenleri değerlendirerek işletmeye özel krediler düzenlenmektedir.

Besicilik Kredileri: Et üretimi amaçlı çiftlik işletmelerinin yatırım harcamaları ve işletme giderlerinin karşılanması amacıyla sunulan Garanti hayvan kredisi türüdür.

Hibe Programlara Yönelik Kredi Destekleri

Bu kredi türlerinin dışında Devlet destekli; Hibe Programlara Yönelik Kredi Destekleri, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) destekli yürütülen IPARD programı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yatırım ve ekipman hibeleri için oluşturduğu Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı yani KKYDP kredisi, Garanti ortaklığı ile üreticilere sunulmaktadır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2017, 18:45
YORUM EKLE