Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Türkiye'nin en çok konut kredisi kullandıran bankaları arasında yer alan Halkbank konut kredisi paketi ile ev sahibi yapmaya devam ediyor.

BANKALAR VE KREDİLER 06.07.2018, 13:55
Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Ancak ne yazık ki konut kredisi faiz indirimi kampanyası sona erdiği için banka konut kredisi faiz oranlarını yükseltmiş durumda. 

İndirimli konut kredisi veren bankalar arasında yer aldığı dönemde yüzde 0,98 konut kredisi faiz oranı uygulayan banka yapılan faiz güncellemesi sonucunda bu oranı yüzde 1,27 seviyesine çekti. 

Halkbank Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yükselen oranlara rağmen ev sahibi olmak isteyen kişiler için Halk Bankası konut kredisi başvurusu için şubeler üzerinden konut kredisi başvuru formu doldururabilir ya da Halk Bankası internet sitesi üzerinden online kredi başvuru formu doldurabilirsiniz. 

Konut kredisi başvurusu yapan kişilerin interneti tercih etmeleri durumunda banka ilk incelemeyi kredi notu üzerinden yapmakta ve uygun bulması durumunda konut kredisi ön onayı vererek ardından konut kredisi sürecini başlatmaktadır. 

Halkbank Konut Kredisi Nasıl Kullanılır?

Konut kredisi kullanmak isteyen kişiler ilk olarak satın almak istedikleri konutun tapu fotokopisi, aylık gelir belgesi ve kimlik belgeleri ile beraber bankayı ziyaret ederek konut kredisi başvuru formu doldurur. Banka ilk etapta konut kredisi ekspertiz işlemini gerçekleştirir. 

Bunun için kişi bankada adına açılan hesaba Halkbank ekspertiz ücreti olarak 650 lira para yatırır. Bu para ekspertiz işlemi için alınır ve ilerleyen süreçte konut kredisi reddi sonucu çıksa ya da konut kredisi kullanımı gerçekleşmese bile bu para iade edilmez. Yani konut kredisi ekspertiz ücreti iadesi mümkün değildir. Ardından kişinin yeterli konut kredisi peşinatı yatırması ve konut kredisi istihbarat sürecinin olumlu bitmesi durumunda konut kredisi onayı verilir. 

Banka avukatı, konutu satan kişi ve konut satın almak isteyen kişi bankanın belirlediği gün ve saatte tapu dairesinde buluşur ve tapu devri işlemi gerçekleştirilir. Bu esnada banka avukatı konut tapusu üzerine ipotek tesis eder ve bunun içinde banka konut kredisi ipotek ücreti olarak 165 lira tahsil eder. Konut kredisi borcu bittiğinde konut kredisi ipotek kaldırma işlemi için bankaya yeniden ödeme yapılarak ipotek kaldırılır. 

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)