Halkbank'tan Tıbbi Kötü Uygulama Sorumluluk Sigortası

Halkbank'ın sunduğu tıbbi kötü uygulama sigortasından, devlet hastanelerinde veya özel muayenehanede çalışan tüm doktorlar, diş doktorları ve uzman hekimler faydalanabiliyor.

Halkbank'tan Tıbbi Kötü Uygulama Sorumluluk Sigortası

Sigorta kullanımı gün geçtikçe daha yaygın ve popüler bir hale gelmeye başlamıştır. Ayrıca bir çok amansız ve beklenmedik durumların bir anda insanların başına gelebilme ihtimalinden dolayı bir çok insan çeşitli alanlarda ki sigorta olanaklarından fayda sağlayarak hayatlarını güvence altına almaya çalışmaktadır. Bazı sigortalar yaptırım olarak yani zorunlu bir şekilde yapılması gerekli şekilde karşımıza çıkarken bazı sigortalar da bir çok banka tarafından size çeşitli kampanyalar eşliğinde size alternatif olarak sunulmaktadır. Halkbankası da çeşit çeşit sigortalarında farklı kampanyalar düzenleyerek bir çok müşterinin hayatlarını farklı konularda güvence altına alarak daha huzurlu bir şekilde yaşamasını sağlamaya çalışmaktadır. Halkbank'ın sunduğu çeşitli sigorta kapsamlarından bir tanesi de tıbbi kötü uygulama sorumluluk sigortası olmaktadır.

Tıbbı kötü uygulamaya ilişkin zorunlu mali sorumluluk sigortası şartları!

Tıbbı kötü uygulamaya ilişkin zorunlu mali sorumluluk sigortası kapsamında yaptırması gerekli olan meslek gruplarının sağlık sektörü ile bir alakalarının olması gereklidir. Bu sektördeki doktorlar, diş doktorları ve uzmanlar bu sigortadan faydalanabilmektedir. Sağlık sektörü dışı çalışanların bu sigorta türünü yaptırmaları gerekli değildir. Ayrıca bir diğer önemli noktalardan bir tanesi de sigorta yaptıracak kişinin çalıştığı yerin kamu, serbest veya da özel sektör olması gibi şartların aranmamış olmasıdır. Kısaca kamuda, serbest ya da özel sektörlerde çalışan sağlıkçılar ( doktor, diş doktu ve uzmanlaf) bu sigortayı kolay bir şekilde yapabilmektedirler. Ayrıca bu sigorta türü bahsedilen çalışan gruplardaki insanlar için zorunlu hale gelmiştir.  

Tıbbı kötü uygulamaya ilişkin zorunlu mali sorumluluk uygulaması özellikleri!

Bu sigortanın süresi 1 yıldır. Ayrıca doktor, diş doktoru ve tıp alanında uzman olanların yapacağı bu sigorta, kişinin mesleki hayatını bitirmesi halinde de sözleşmenin bitiş tarihi itibari ile teminatı ve talepleri 2 yıl daha geçerli olmaktadır. Prim ücretleri yani hekim mesleki sorumluluk sigortası fiyatları  bu sigortada zorunlu hekim mesleki sorumluluk sigortası risk grupları içerisinde değişkenlik göstermektedir. Ayrıca prim ücretlerinin ödenme şekli sizin kredi kartınızdan veya da hesabınızdan kesilmektedir. Bu sigortayı yaptırmak istiyorsanız size en yakın Halkbank şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE