HSBC Bankasından Avantajlı Kredi Kartları

Kredi kartları, hemen her bankanın müşterilerine alışverişlerde avantaj sağlaması için verdiği bir kolaylıklardan biridir. HSBC Bankası da müşterilerine avantajlı kredi kartları sunuyor.

HSBC Bankasından Avantajlı Kredi Kartları

Kredi kartları, hemen her bankanın müşterilerine alışverişlerde avantaj sağlaması için verdiği bir kolaylık kartıdır aslında. Kişiler bu kartlarla alışveriş yaparak bonus kazanır ve bu bonusları istedikleri gibi harcayabilirler. Bütün bankalar kredi kartı başvurusu yapan müşterilerinin önce aylık düzenli gelirine ve önceki banka siciline bakarak kredi kartı vermektedirler. Limit belirlerken bankalar yine kişinin aylık, yıllık gelirine bakarak ve bankadaki toplam parasına bakarak limit belirleyip müşterilere sunmaktadırlar. Yani kısaca kişinin para ağı ile kredi kartı limiti doğru orantılıdır. Zamanında ödenmeyen kredi kartları kullanıcılarının başına dert açabilmektedir, bu yüzden hukuki işlem başlamadan önce bankalar yine muhatap olunan kişiye ödeme yapılandırması sunar ve kişilerde bu olgu çerçevesinde ödeme planına tabi olur. HSCB Bankasıda müşterilerine kredi kartı vermektedir, kartları inceleyelim:

Advantage Classic:

*Yurt içindeki tüm HSCB ATM’lerinden ve diğer tüm ortak ATM’lerden nakit avans çekilebilir.

*HSCB bankasının hem telefon hemde internet bankacılığı arayıcılığıyla kredi kartından nakit avans çekilebilir ve vadesiz hesaaba para aktarılabilir.

*Advance Nakit Puan ve Advance Tatil Puan programlarından yararlanılabilir.

*Kartın kaybolması veya çalınması durumunda Kayıp-Çalıntı ve Alışveriş Teminatından acil kart yenilenebilir

*Akraba şartı olmaksızındilediğiniz kadar ek kart çıkartabilir ve limitini kendiniz belirleyebilirsiniz.

HSCB Advance Kredi Kartı

*Nakit puanlarınızı 2 ile çarparak tatil puan olarak kullanma

*Kayıp/Çalıntı ve alışveriş teminatı

*Yurtdışı aasistanlık hizmetleri

*Yurt içi ve yurt dışı seyehatleriinizde ferdi kaza sigortası

*Bagaj kaybı/ gecikmesi sigortası

*Priority pass programı avantajları

HSCB Bankın verdiği diğer kartlar:

Concept –Concept Üniversiteli- Hızz – Hızz Üniversiteli – Campus

Kredi kartı kullanmak herkesin başarabildiği bir olay değildir. Bankalar müşterilerine kredi kartı veririken muhakkak avantaj ve dezavantajlarını artılarını eksilerini detaylı bir şekilde anlatmalıdır. Yada yeni bir sektör geliştirilmeli ve halka kredi kartı üzerine bilgi ve özellikleri anlatılmalıdır. Kredi kartı doğru kullanıldığı zaman kişilere çok faydalı olurken düzgün şekilde ödemelerin yapılmadığı zaman ise müşteriler kanundaki hükümler gereği ceza alabilmektedir. Kredi kartı kullanan kişiler bilinçli olmalı ve aylık gelirine göre kredi kartı kullanmalıdır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2017, 10:02
YORUM EKLE