İkinci El Taşıt Kredisi

Taşıt kredisi adından da anlaşılacağı üzere araba alımında kullanılan kredi çeşididir.

BANKALAR VE KREDİLER 25.09.2017, 17:12 25.09.2017, 23:31
İkinci El Taşıt Kredisi

Taşıt kredisi ülkemizde oldukça çok kullanılan bir kredi çeşididir. Bu kredinin bir çok çeşidi bulunmaktadır. Normal araç kredisi, ikici el araç kredisi veya ticari araç kredisi gibi bir çok çeşidi bulunmaktadır elbette bu saydıklarımızın dışında daha bir çok kredi çeşidi daha bulunmaktadır.

Normal taşıt kredisi sıfır araç alınılacakken kullanılan kredi çeşididir. Bu kredinin faiz oranı düşük, vade oranı tamamı ile kişinin tercihine kalmış ister düşük ister yüksek ve yüksek miktarlı kredi sağlamaktadır. Bu krediyi alırken bankanın belirlediği kredi miktarlarından seçim yapılabileceği gibi alacağınız arabaya bankanın gönderdiği bir ekspertiz incelemesinden sonra biçilen değer de kredi şeklinde banka tarafından sağlanmaktadır.

Bir diğer taşıt kredisi çeşidi ise ipotekli araç kredisidir. Bu kredi adından da anlaşılacağı üzere bankanın herhang bir malınızı ipotek altına alarak size yeni alacağınız ürün içi kredi sağlamasıdır. İpotekli taşıt kredisinde ipotek altına alınacak mal seçilmelidir. Bu ister bir araba ister bir ev isterseniz de bir arsa bile olabilir bu tamamı ile size bağlıdır.

İpotek altına aldırdığınız ürünün değeri oldukça önemlidir bunun yanı sıra taşıt kredisinde alacağınız aracında fiyatı oldukça önemlidir. İpotekli taşıt kredisinde banka ipotek altına almak istediğiniz malın değerinin yanı sıra almak istediğiniz taşıt için de bir ekspertiz gönderir. Alacağınız arabanın fiyatı, modeli ve markası oldukça önemlidir. Bunların hepsi göz önüne alınarak banka size bir miktar belirler ve onu temin eder.

Taşıt Kredisi Almanın Şartları

Taşıt kredisi alabilmeniz için öncelikle reşit olmalısınız. Bu şartın yanı sıra daha bir çok şart bulunmaktadır. Örneğin bir diğer şart ta kişinin bankaya gösterebileceği bir gelirinin olmasıdır. Kişinin düzenli bir gelirinin olması oldukça önemlidir. Bu banka için kişinin aldığı parayı geri ödeyebileceğine dair bir kanıttır son olarak gerekli bir diğer şart ise kişi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysa geçerli bir kimlik eğer yabancıysa da geçerli bir pasaporta sahip olması gerekmektedir.

Yorumlar (0)