Kefil Veya İpotek Vermem Daha Kolay Kredi Çıkmasını Sağlar Mı ?

Alacağımız kredi oranı ile doğru orantılı olarak kefilsiz veya kefil ile kredi çekebileceğimiz gibi ; ipotek göstermemiz de daha kolay kredi çekmemizi sağlar .

BANKALAR VE KREDİLER 28.09.2017, 12:29
Kefil Veya İpotek Vermem Daha Kolay Kredi Çıkmasını Sağlar Mı ?

Bir ev ya da arsa için kredi kullanmak istiyorsak ve gelir düzeyimiz almak istediğimiz kredinin ödenmesinde banka görüşüne göre eksik kalıyorsa ve gösterebilecek ek gelirimiz de yoksa en doğru karar ipotek göstermek olacaktır.

En kolay kredi veren bankalar ; bazı bankalar zaman zaman düzenledikleri kampanyalarla küçük oranda olan tüketici kredilerinde biz tüketicilere kolaylık sağlamaktadır ; bu oran on bin lira ile otuz bin lira arasında değişkenlik göstermektedir.

Bahsi geçen düşük miktarlı krediler de size düşük faiz oranlarıda sağlanmaktadır ; fakat bu oranın üzerine çıktığınızda  ihtiyaç duyduğunuz kredi için bir ipotek hazırlamanız ve bir kefilinizin bulunması gerekmektedir. Bu şartlarda başvuru yaptığınız tüm bankalarda ihtiyacınız olan oranda kredi tahsis edilmesini sağlayabilirsiniz.

Sicilim bozuk hangi banka kredi verir ? Siciliniz bozuksa kredi başvurusunda bulunmanız halınde hangi banka olursa olsun size kredi tahsis etmeyecektir ; önce kredi borcunuzu ödeyerek sicilinizi düzeltmeli ve bankalarla olan ilişkinizi belli bir düzende tutmaya devam etmelisiniz , kısa sürede sicilinizi düzeltir ve kredi kullanabilir hale gelirsiniz.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri  ; hemen hemen tüm bankalar kredi notu düşük olan kişilere de kredi sağlamaktadır ; sadece bazı bankalar kredi puanınıza göre faiz oranı uygularlar bu sistemde kredi almamanız imkanızdır ama geri ödeme durumunda yüksek faiz ödemeniz de kaçınılmazdır .Kredi notu düşük olan kimselerin kefil  göstererek kredi çekmesi daha kolaydır burada unutulmaması gereken kefilinizde sizinle birlikte tüm kredi yükümlülüğünü üslenmekle sorumludur bunu göz ardı etmemeniz ve kefilinizi zor durumda bırakmamanız gerekmektedir.

Kefilinizle birlikte bir de ipotek göstermeniz çalışmak istediğiniz banka tarafından daha güven verici bulunarak kredi tahsisiniz sağlanmış olur ; geri ödemelerinizde bir sorun olmadığı takdirde kredi notunuzu da yükseltmenize sebep olacak ve sizin için avantajlı bir çalışma olacaktır.

Yorumlar (0)