Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Birçok müşteri kredi kullanmak isteyip bankaların kefil arama gibi bir kriterinden dolayı bunu gerçekleştiremiyor. Çünkü günümüz koşullarında kimse birine kefil olmak gibi bir durumun içine yanaşmıyor doğal olarak.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Günümüzde bankaların kefille kredi talep etmeleri müşterileri zor duruma sokuyor. Bu konuda bankalar kefil ile kredi şartını rafa kaldırdı ve kefilsiz kredi vermeye başladı. Kefil banka için bir güvence teşkil etmektedir. Doğal olarak banka vermiş olduğu krediyi geri alabilmek için belirli şartları koymaktadır. Bu ya kefil oluyordu ya da teminat. Kefilsiz kredi vermeye başlayınca bunun yerine müşterinin kredi notuna ve aylık düzenli gelirine bakmak zorunda kaldı. Eğer banka kredi notunuzu kredi çekebilir pozisyonundaysa ve aylık geliriniz bir krediyi ödeyebilecek durumdaysa bankalar sizden kefil istemeden kredi talebinizi onaylar. Bu çerçevede baktığımızda ülkemizde kefilsiz kredi veren bankalar neler olduğuna bir bakalım. 

DENİZBANK:

Denizbank 55.000 Türk Lirası tutarında krediyi 48 ay taksitle olarak evraksız, kefilsiz kredi imkanı sunuyor. Eğer Denizbank'ın sunduğu bu krediden yararlanmak istiyorsanız cep telefonunuzdan mesajla büyük harflerle KREDİM yazıp bir satır atlıyorsunuz ardından T.C kimlik numaranızı yazıp 3280'e sms gönderin. Eğer internet bankacılığından başvuru gerçekleştirirseniz çekebileceğiniz kredi limiti 20 bin Türk Lirası olur.

QNB FİNANSBANK:

QNB Finansbank maksimum 35 bin Türk Lirası krediyi % 1,27 faiz oranıyla 48 ay vadeli olarak kefilsiz müşterilerine sunmaktadır. Kredi limiti en az 1.000 Türk liarsı en fazla 35 bin Türk Lirasıdır. Eğer bankanın müşterisi iseniz  kefilsiz krediye QNB Fianasbank internet sitesinden ya da cep şubeden başvurabilirsiniz. 

AKBANK:

Akbankası 20.000 Türk Lirasına tutarında ki krediyi krefilsiz olarak ve şubeye gitmeden müşterilerine sunuyor.  36 ay taksitli olarak çekebileceğiniz krediye sms yolu ile başvuru yapabilirsiniz. Bunun için cep telefonunuzun mesaj bölümüne girip KREDİ yazıp bir satır atlıyorsunuz ardından T.C kimlik numaranızı yazıp 4425'e gönderin. 

Bu bankaların dışında kefilsiz kredi veren İşbankası, ING Bank ve Odeabank gibi bankalar yer almaktadır. Devlet bankaları genel itibariyle kefilsiz kredi vermemektedir. Zaman ve döneme göre değişebilen bu kriterler için bankaların internet sitelerini ziyaret etmeniz sizin yararınıza olacaktır. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE