Kiralık Kasa Ücretleri

Evde saklamak istemediğimiz değerli mücevher ve evraklarımızı en güvenli yer olarak bildiğimiz banka kasalarında sigortalı olarak saklamamız mümkün ; ister geçici bir süre için istersek uzun yıllar bu hizmetten yararlanabiliyoruz ( evde olmadığımız seyahat ettiğimiz süre vb durumlar )

BANKALAR VE KREDİLER 10.10.2017, 15:04
Kiralık Kasa Ücretleri

Hem güvenli hem de aklımızın kalmayacağı bu yöntemin yıllık oranda değişen fiyatları mevcut çok yüksek olmayan ama kasa özelliğine göre değişen bu fiyatlar bankalar a ve kasa özelliklerine göre deişiklik göstermekte 2017 yılı kasa ebatları ve bankalara göre fiyatlandırılması resmi olarak açıklanmış liste halinde özellik ve fiyatlarını sizinle paylaşıyorum.

Abank fiyat olarak en uygun bankalardan biri yıllık depozito ücreti de bulunmuyor ; en küçük kasa 240 lira  en büyük ebatlı kasası ise yıllık  420 lira arasında değişiklik gösteriyor.

Denizbank ın kasa yıllık  ücretleri ebatlarına göre 275 lira ile 375 lira arasında değişiyor Denizbank  bir defaya mahsus olmak üzere 275 lira da kiralama yaparken depozito talep ediyor.

Akbank kiralık kasa  ücretleri  ise 358 lira ile 540 lira arasında yıllık değişkenlik gösteriyor Akbank depğzito ücreti olarak sizden 200 lira talep ediyor.

Ziraat bankası kiralık kasa ücretleri yıllık 250 lira ile 400 lira olarak açıklanmış bu banka sizden depozito talep etmiyor .

Vakıfbank kiralık kasa  ücretleri 2017 yılı için en küçük boy kasa için 300 lira en büyük boy kasa için 520 lira olarak açıklanmış Vakıfbank 300 lira depozito talep ediyor ; depozito ücretleri kiralamayı sonlandırdığınız da size geri iade ediliyor.

Kasa kiralamak güvenilir bir işlemdir kiralık kasaların çift anahtarı olur ve iki anahtar bir arada olmadan kasalar açılmaz siz kasanızı açmak ya da içine birşey koymak ve ya almak için bankaya gititğinizde banka memuru bankada kalan anahtarı ve sizdeki anahtarıda alarak kasayı açabilir ve kasa odasını terk eder ; banka kasaları e fazla dört kişi için ortak kiralanabilir kasa kullanımı ve açımında tüm ortakların bulunması kaidesi yoktur siz ilk kiralama sözleşmesinde bunu talep etmezseniz elbette .

Yorumlar (0)