Konutta Yeni Kampanya Başladı, Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü Mü?

Konutta yeni kampanya için beklenen basın toplantısı yapıldı. 120 ay vadeli yüzde 0,98 konut kredisi faiz oranı gelişmesi için tüm detaylar haberimizde...

BANKALAR VE KREDİLER 28.08.2018, 13:00 19.01.2019, 01:12
Konutta Yeni Kampanya Başladı, Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü Mü?

Kamuoyu tarafından büyük bir heyacanla beklenen yeni konut kampanyası duyurusu yapıldı. Ancak yapılan açıklama ile bankaların konut kredisi faiz indirimi yapmadığı da ortaya çıkmış oldu. 

Yani ev kredileri için bir faiz indirimi yapılmayacak ancak konut kampanyasına katılan projeler üzerinden müteahhitler müşterilerine aylık yüzde 0,98 vade farkı ile taksitle konut satışı yapacak. 

İkinci El Konut Kredisi İndirimi Olacak Mı?

Hayır, kampanya sadece sıfır konutları kapsayacak. İkinci el konut satın almak isteyen kişiler için fiyat indirimi ya da herhangi bir şekilde konut kredisi faiz indirimi yapılmayacak. Bu kampanya tamamen inşaat firmalarının kendi bünyelerinde düzenledikleri bir kampanya olarak sınırlı kalacak.

Sizlere kamupersoneli.net ailesi olarak müjdeli bir haber vermek isterdik ancak böyle bir kampanya söz konusu değil. Kampanya kapsamıda adı açıklanan inşaat firmalarının belirli konut projeleri için yüzde 0 98 faiz oranı ile borçlanma imkanı sunulacak. Yani konutta faiz indirimi sadece kampanyalı sıfır konut projelerini kapsayacak. 

Faizler Düşecek Mi?

Aslında konutta faiz indirimi bekleyen herkes bu sorunun yanıtını arıyor. Ancak yapılan kesin bir açıklama bulunmuyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak daha önce yapmış oldukları açıklamalarda vatandaşın bu talebini değerlendirdiklerini söyleyerek indirim için yeşil ışık yakmışlardı. 

Ancak şu an için bu konu hakkında yapılan net bir açıklama bulunmuyor. Şu anda yürürlüğe giren proje bankasız konut projeleri arasında yer alan bir kampanya olarak lanse edilirken müteahhitlerin ellerinde kalan konut stokunu eritmek için kendi inisiyatiflerini kullanarak hazırladıkları bir proje. 

Yorumlar (55)
Hacı yesilören 1 yıl önce
Zengine yarar helâl aize
büşra 1 yıl önce
Zaten parası olan bu kampanyaya ihtiyaç duymaz bunun için kampanya yapılmasına gerek yoktu diye düşünüyorum. Insanları mağdur edip böyle bir açıklama gelmesine şaşırmadık. Bakalım bu kampanya ile kim elini taşın altına koyacak.
Esra 1 yıl önce
Hep.husran hep husran helal.sana ak parti helal sana tayyip
Hakan 1 yıl önce
Yalan dolan başka bir şey deil fakir fukara için bir şey deil bu mütahitlerin elinde kalan evleri satma peşinde başka bir şey değil 80 milyon insan sanki Ankara İzmir İstanbul’da yaşıyor
BERAT 1 yıl önce
Türkiye sadece büyük şehirlerden ibaret değil 80 bin peşin verdik ,75 bin borcum var seçimden önceki 0,98 kampanyasına ev kredi çekmeye uygun olmadı , şimdi perişanım bu kampanya Anayasanın eşitlik ilkesine aykırı istanbuldan alırsan sana 0,98 kredi ile kampanya zonguldak tan alırsan sana 1,67 böyle birşey kabul edilemez.
Ayşe 1 yıl önce
Gene zengini düşünmüşler kaç aydır bunu bekliyoruz yazık ama ya gariban umurlarinda değil
Vatandaş metin 1 yıl önce
Ne kampanya bundan hangi vatandaş faydalanacak bu evler uçuk fiatta devletin bankası yokmu niçin faizleri düşürmüyorsunuz.düşürecez dediniz.bizim istediğimiz yerden ev alma hakkımız yok mu bunları düşündüğünüz kadar çoğunlukta olan vatandaşıda düşünmeniz lazım.
Nevzat 1 yıl önce
Kardeşim Türkiye ankara istanbuldan ibaret değil bankaların dahil olmadığı bı kampanya orta gelirli halkın ne işine yarar helal olsun cevre ve sehirçilik bakanına mütahittin elinde kalan konutların güzel reklamını yaptı..
Mustafa 1 yıl önce
Tamamıyla fiyasko böyle kampanyamı olur kamu bankaları olaya el atmadığı sürece havada kalır bu olay.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın