Kredi Faiz Oranlarında Son Durum Ne, Kredi Faizleri Düşecek Mi, Son Haberler Neler?

Gerek kredi çekerek ev satın almak gereke de acil nakit ihtiyaçları için bankadan kredi çekmek isteyen kişiler bankaların kredi faiz oranlarını yakından takip etmeye devam ediyorlar. Peki, bankaların kredi faiz oranlarında son durum ne, kredi faizleri ne zaman düşecek?

BANKALAR VE KREDİLER 23.10.2018, 11:08 18.01.2019, 00:30
Kredi Faiz Oranlarında Son Durum Ne, Kredi Faizleri Düşecek Mi, Son Haberler Neler?

Bankaların kredi faiz oranları 2018 yılı itibari ile yükselişe geçmiş özellikle de son 3 aylık periyodda kredi faizleri rekor oranda yükseliş göstermişti. 

Merkez Bankası tarafından piyasalara müdahale etmek amacı ile açıklanan faiz artırma kararları ve ardından dolarda yaşanan yükseliş bankaların kredi faiz oranlarında yükselişe neden oldu. 

Kredi Faiz Oranları Düşecek Mi?

Kredi faiz oranlarında yaşanan yükselişin ardından gözler bankalara çevrildi. Ekim 2018 enflasyon beklentisi için düşüş sinyallerinin gelmesi ve dolar kurunda yaşanan düşüş eğilimi bankaların kredi faiz indirimi yapması beklentisini arttırdı. 

Bankaların konut kredisi faiz oranlarında indirim kendisini gösterirken henüz ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi faizlerinde ise beklenen düşüş yaşanmış değil. Geride kalan hafta içerisinde Akbank konut kredisi faiz oranı için iki kez indirim kararı alırken dünde Vaıkfbank konut kredisi faiz indirimi yaptı. 

Ancak halen en düşük konut kredisi faiz oranı olarak yüzde 1,98 seviyesinin uygulanması konut kredisi çekerek ev satın alma fikrini imkansız hale getiriyor. Vatandaşların beklediiği yüzde 0,98 faiz oranı ile konut kredisi seçeneği ise uzak bir ihtimal gibi görünüyor. 

Yorumlar (9)
Selim 13 ay önce
Emlak Sektörü durdu resmen düşsün artik faizler
diyar 13 ay önce
artik dussun faizler magduruz
Burak 13 ay önce
Faizler düşsün artık mağduruz
Selim 13 ay önce
Emlak Sektörü durdu resmen düşsün artik faizler
Bingul golpinar 13 ay önce
FA KREDI CEİZLER DÜSSUN ARTIK ÇOK ZOURUM DAYIZ KONUT KREDISI ÇEKECEGIZ. FAIZLER ALDI BAŞINI GIDIYOR PISKOLOJIMIZ BOZULDU IYCE AILECE FAIZLER DUSSÜN ARTIK ÇOK MAĞDUR DURUMDAYIZ
Cihan 13 ay önce
Daha cok.beklersiniz
Hadiii 13 ay önce
Düşecek merak etmeyin düşecek
Ali 12 ay önce
Evet ülke çöktü geçmiş olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın