Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Çekebilirim / Kredi Kartı Alabilirim?

Kredi kullanmak isteyen kişilerin bankaya olan başvurularında ilk değerlendirme kredi notu üzerinden yapılmaktadır. Düşük kredi notu ortalaması olan kişiler kredi notuna bakmayan bankalar arayışında bulunmaktadır ancak her banka kredi notu sorgulaması yapar. Peki, "kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim, kredi kartı alabilirim?" sorusunun yanıtı nedir?

Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Çekebilirim / Kredi Kartı Alabilirim?

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu En Az Kaç Olmalı?

Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olmaları gerekir. Genelde aranılan kredi notu ortalaması sınırı kullanılmak istenen kredinin tutarına, kredi kullanmak isteyen kişinin aylık gelir tutarına ve tercih edilen bankaya bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Her banka kredi notu sorgulaması yapar ancak bazı bankalar, düşük kredi notuna göre kredi veren bankalar arasında yer aldığı için daha düşük not ortalaması olan kişilere onay verebilmektedir. 

Bankadan kredi kullanmak için değişmekle beraber az riskli kredi notu ortalaması ya da en düşük kredi notu 1200 puan ve üzerinde olmalıdır. Kredi notu 1100 puan ve altında ise ne yazık ki kredi kullanmak çok zordur. Özellikle de yüksek riskli kredi notu ortalaması olan ya da kırmızı kredi notu ortalaması olan kişilerin en kolay kredi veren bankalar üzerinden dahi kredi kullanmaları kesinlikle mümkün değildir. Bu kişilerin kredi kullanmak istemeleri durumunda ise kredi notu yükseltme teknikleri uygulanarak not ortalaması yükseltildikten sonra başvuruda bulunmaları gerekir. 

Aksi durumda kredi reddi sonucu ile karşı karşıya kalınır ki bu da kredi sicili üzerinde olumsuz etki oluşur. Yani bir sonraki kredi başvuru formu doldurduğunuzda kredi red nedeni ile kredi onayı almanız biraz daha zorlaşır. Sıfır kredi notu ortalaması olan kişiler için de aynı durum söz konusudur. Kredi kullanmak için kredi notu en az 1100 puan ve üzerine taşınmalıdır. Kolay kredi çekmek için ise kredi notu 1500 puan ve üzerinde olmalıdır. Orta riskli kredi notu ortalaması olan kişilerde kredi kullanabilir ancak kredi onayı alınması için maaşa göre kredi hesaplaması yapılması ve maaşın karşılayabileceği tutarlarda kredi miktarları için kredi başvuru formu doldurulmalıdır. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2017, 18:43
YORUM EKLE