Şekerbank'tan Tarımsal Yatırım Kredisi

Şekerbank, besicilik, küçükbaş süt hayvancılığı, tavukçuluk, arıcılık gibi alanlarda tarımsal yatırımda bulunmak isteyen müşterilerine 60 ay vadeli kredi imkanı sunuyor.

BANKALAR VE KREDİLER 11.09.2017, 18:20
Şekerbank'tan Tarımsal Yatırım Kredisi

Türkiye'de üretimin desteklenmesini 1953 yılından beri görev edinen Şekerbank, tarım sektöründeki üreticilerin yani çiftçilerin daima yanında olmuştur. Çiftçilere özel, uzun vadeli ve düşük faizli kredi kampanyaları ile çiftçileri desteklemeye devam etmektedir. Şekerbank Tarımsal Yatırım Kredisi çiftçilere özel hazırlanmış avantajlı bir Şekerbank kredi hizmetidir.

Şekerbank Tarımsal Yatırım Kredilerinin Verildiği Alanlar Nelerdir?

Tarımsal Yatırım Kredisi, çiftçinin üretim yapmak için her alanda parasal ihtiyacını karşımayı hedeflemektedir. Bu sebeple hayvancılık, tarım faaliyetleri, ekipman, tesis gibi bir çok alanda kredi çeşitleri mevcuttur. Şekerbank Yatırım Kredileri 4 ana başlıkta toplamıştır.

  • KGF Teminatlı Krediler: Kredi Garanti Fonu destekli kredilerdir. KGF, Teminat yetersizliği sebebi ile kredi kullanamayan çiftçi ve KOBİ'lere, teminat desteği sağlamaktadır.

  • Hayvancılık Yatırım Kredileri: Hayvancılık ile uğraşan çiftçilere, hayvan alımı, barınakların yapılması, yem üniteleri, gübre, suluk gibi tüm giderlerini kapsayan bir kredi çeşidi olan Şekerbank Hayvancılık Yatırım Kredisi alt grupları; Süt Sığırcılığı ve Besicilik Kredisi, Küçükbaş Süt Hayvancılığı ve Besicilik Kredisi, Tavukçuluk Kredisi, Su Ürünleri Kredisi ve Arıcılık Kredisi'dir. Bu alanlarda yatırım yapmak isteyen çiftçiye ekipman, tesis, gübre, hayvan alımı konularında Şekerbank destek olmaktadır.

  • Traktör ve Ekipmanları Kredileri: Çiftiçiler tüm tarımsal ekipmanlarının finansmanında Traktör ve Ekipmanları Kredi çeşitlerini kullanabilirler. Bu krediler; Traktör Kredisi, Tarım Ekipmanları Kredisi, Modern Sulama Kredisi, Çiftçiye Nakliye Aracı Kredisi ve Çiftçi Taşıt Kredisi'nden oluşmaktadır.

  • Diğer Yatırım Kredileri: 2B Tarım Arazisi Alım, Tarla Büyütme, Sera Yapımı ve Organik Tarım kredileri Diğer Yatırım Kredileri kapsamındadır.

Şekerbank Tarımsal Yatırım Kredileri Başvuru ve Ödeme Koşulları Nelerdir?

Her kredi çeşidinin kredi tutarları, toplam maliyet üzerinden kredilendirme yüzdeleri ve istenilen evraklar farklıdır. Örneğin, modern sulama ve güneş enerjisi sistemlerinin kurulumu için kullanılacak kredilerde tapu belgesi istemez ve kredilendirme %100 olurken, arazi alımı veya büyütme kredilerinde tapu belgesi ve çiftçilik belgesi istemekte ve kredilendirme bedelin %75'ine yapılmaktadır.. Şekerbank Tarımsal Yatırım Kredisi başvuru şartlarını Şekerbank Telefon Bankacılığı'ndan ve Şubelerden öğrenebilirsiniz.

Şekerbank Tarımsal Yatırım Kredileri'ni, 1, 3, 6 ve 12 ayda bir geri ödeme seçenekleri ile 60 aya kadar vadelendirebilirsiniz.

Yorumlar (0)