Son Dakika! İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları Yükseldi

Konut kredisi faiz indirimi müjdesi bekleyen binlerce kişi bekledikleri her geçen gün yükselen konut kredisi faiz oranları nedeni ile zarar etmeye devam ediyor.

Son Dakika! İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları Yükseldi

Şu ana kadar uyguladığı yüzde 1,65 konut kredisi faiz oranı ile en düşük konut kredisi veren banka olan İş Bankası yapmış olduğu güncelleme ile faiz oranlarını ani bir kararla yükseltti. 

İş Bankası konut kredisi faiz oranları yüzde 1,95 seviyesine çekildi. Ne yazık ki yapılan zam ile tüketiciler artık en düşük yüzde 1,67 konut kredisi faiz oranı ile kredi çekmek zorunda kaldı. 

Her Geçen Gün Bekleyen Kişiler Zarar Ediyor 

Binbir umutla konut kredisi faiz indirimi bekleyen kişiler ise bekledikleri her gün yükselen konut kredisi faiz oranları nedeni ile zarar etmeye devam ediyor. Örneğin konut kredisi faiz oranı yüzde 1,65 seviyesini kaçıran kişiler 100 bin lira konut kredisi çekmeleri durumunda 120 ay vadede yeni oran olan yüzde 1,95 seviyesi ile kredi çekmeleri durumunda 30 bin lira zarar edecekler. 

İş Bankası Konut Kredisi Hesaplama 

Yapılan yeni güncellemenin ardından İş Bankası konut kredisi paketi ile 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi çeken kişilerin aylık ödemeleri ve toplam geri ödemeleri ise şu şekilde değişti;

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2019, 01:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kiraci
Kiraci - 9 ay Önce

Boyle devam edin siz

Garip
Garip - 9 ay Önce

Kamu bankalarinda indirim bekliyoruz

Aslıhan
Aslıhan - 9 ay Önce

Böyle devam edin seçimlerde görüşmek dileğiyle AKP bu maduriyetli unutmuycaz siz de unutmayın herşey başa geçene kadar mış demi öyle olsun bakalım Yaradan büyük bukadar insanın yalvarisini duymuyorsunuz Rabbim duyar sizi yüce mertebeye havale ediyorum saygılarla

Melek
Melek - 9 ay Önce

Verilen boş vaadler

ahmett
ahmett - 9 ay Önce

faiz artırmak için sebep nedir merak ediyorum kursa bir iki aydır bu seviylerde o zaman direk yuzde iki ye çıkarsalardı bence bunlarada bir kanun çıkarılmalı kafasına göre faiz artırmak nedir ya istedikleri gibi at koştursunlar