Son Dakika! Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları Yükseldi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan faiz eleştirisine rağmen kamu bankaları kredi faiz oranlarını arttırmaya devam ediyor. Son olarak Vakıfbank konut kredisi faiz oranlarını yükseltti.

Son Dakika! Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları Yükseldi!

Cumurbaşkanı Erdoğan tarafından bankalara yapılan faiz eleştirisi binlerce kişi tarafından "beklenen konut kredisi faiz indirimi müjdesi gelecek" şeklinde yorumlanmıştı. 

Ancak aradan geçen zaman zarfında önce Ziraat Bankası, ardından Halk Bankası ve son olarak ta Vakıfbank konut kredisi faiz oranları için artırma kararı aldı. 

Kamu Bankaları Konut Kredisi Faiz Oranları Arttı 

Cumhurbaşkanının özel bankalara yetki hakkı bulunmaması bu bankaların eleştiri dışında kalmasını sağlarken kamu bankalarının faiz arttırması ise büyük tepki çekti. 

Yapılan güncellemeler sonrasında en düşük konut kredisi faizi ICBC Bank konut kredisi paketi ile sunulan yüzde 1,96 faiz oranı oldu. Yani en uygun konut kredisi veren banka bir kamu bankası değil özel bankalar arasında yer alan ICBC Bank oldu. 

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Güncellemenin ardından Vakıfbank konut kredisi faiz oranı yüzde 2,50 seviyesine çekildi. Banka güncelleme yapmadan önce konut kredisi başvuru formu dolduran müşterilerine yüzde 2,25 oranı ile kredi kullandırıyor. 

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı da yükselmiş yüzde 1,89 seviyesinden yüzde 1,98 seviyesine çekilmişti. 

Bir diğer kamu bankası olan Halkbank konut kredisi faiz oranı da yapılan güncelleme ile yüzde 2 seviyesinin üstüne çekilmiş, yüzde 2,09 olarak revize edilmişti. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2019, 01:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
cengiz
cengiz - 9 ay Önce

acil olarak konut kredileri lütfen düşsün.

Kasım
Kasım - 9 ay Önce

Yav ne olacak bu konut kredileri