Taşıt Kredisi Çeşitleri

Taşıt kredisi adından da anlaşılacağı üzere bankaların bireylere sağladığı bir kredi çeşididir ve bu kredi taşıt alımında kullanılmak üzere banka tarafından kişilere temin edilmektedir.

BANKALAR VE KREDİLER 26.09.2017, 11:43 26.09.2017, 12:03
Taşıt Kredisi Çeşitleri

Bu kredinin çoğu bankada belirlenmiş bir tutarı yoktur bunun nedeni genel olarak bankaların ekspertiz göndermesinden kaynaklanmaktadır. Bir çok taşıt kredisi çeşidi bulunmaktadır bunların bir kaçına örnek vermemiz gerekirse şu şekilde sıralayabiliriz ipotekli araç kredisi, sıfır araç kredisi, ikinci el araç kredisi, motorsiklet kredisi ve ticari araç kredisi. Öncelikle çoğu insanın yanlış bildiği bir gerçek ile başlayalım.

Çoğu kişi taşıt kredisinin sadece ve sadece araçlarda kullanıldığını düşünsede durum hiç te böyle değildir bu kredi çeşidi motosiklet ve daha bir çok taşıt için de kullanılmaktadır. Taşıt kredisi almadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli nokta elbette hangi taşıt kredisi türünü alacağınızdır. Bu oldukça önemlidir zira her bir taşıt kredisinin kendi içerisinde çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Örnek vermemiz gerekirse ipotekli araç kredisinde kişi istediği bir mal varlığınız ipotek altına aldırır.

Bu herhangi bir mal varlığı olabilir ama alınacak kredi tutarını karşılaması koşulan tek şarttır. Bu kredide banka kişiye bir fiyat belirlemez kişi alacağı arabaya bağlı olarak bir kredi alır. Kişinin alacağı arabanın modeli, markası ve fiyatı oldukça önemlidir. Bankanın size gönderdiği ekspertiz arabayı inceler ve bunun sonucunda size bir miktar belirler bu miktar soğrultusunda banka size o miktarın yüzde seksenine yakınını temin eder. 

Taşıt Kredileri

 Yukarıda da belirtildiği üzere bir çok taşıt kredisi türü bulunmaktadır. Size sn uygun olanı bulup almak tamamı ile size kalmış bir durumdur. Örneğin ikinci el bir araba alacaksanız ikici el taşıt kredisinden faydalanabilirsiniz ya da sıfır bir araç alacaksanız o zaman normal taşıt kredisine başvurabilirsiniz. Diğer kredilerden de faydalanabilirsiniz elbette bu tamamı ile sizin seçiminize kalmış bir durumdur. Kredi almadan önce dikkatli bir inceleme yapmanızı tavsiye ederiz  zira her bankanın fırsatları bir hayli farklıdır. Size en iyi fırsatı sunandan yana ssçiminizi yapmabilirsi niz.

Yorumlar (0)