Taşıt Kredisi Nedir?

Günümüzde kredi çekmek oldukça popüler bir durum haline gelmiştir. On kişiden dokuzu maddi olanakları yetmediğinden kredi çekmektedir.

Taşıt Kredisi Nedir?

İnsanlar kendi ve çocuklarının geleceklerini garanti altına alabilmek adına küçük veya büyük çaplı yatırımlar yapmaya çalışmaktadırlar ve bu yatırımları çoğu zaman kredi çekerek yaparlar zira yeteri kadar birikmiş paraları bulunmamaktadır. En çok tercih edilen krediler konut, taşıt ve ihtiyaç kredileridir. Bu krediler ülkemizde her bankadan alınan en çok tercih edilen üç kredi çeşididir. Bugün taşıt kredisinden biraz olsun bahsetmek istiyoruz. Taşıt kredisi adından da anlaşılacağı üzere taşıt alınırken kullanılabilen kredi çeşididir.

Taşı alıp satmak oldukça yaygın bir durum olduğundan bu kredide her şey düşünülmüştür. Çoğu bankada taşıt kredisi farklı kollara ayrılır bunların başında sıfır ve ikinci el araba kredileri vardır bunun yanı sıra bazı bankalarda ipotekli taşıt kredisi dahi bulunmaktadır. Sıfır araba kredisi normal hiç kullanılmamış bir araba alacağınız zaman bankanın size temin ettiği kredi miktarıdır. İkinci el araba için bankalar size alacağınız arabanın değerini baz alaram bir rakam belirler ve bu çıkan rakamın yüzddlik olarak seksinddn fazlasını size temin etmektedir. İpotekli taşıt kredisi oldukça farklıdır. İpotekli araç kredisinde ipotek ettirdiğiniz ve alacağınız aracın maddi değeri oldukça önemlidir. Örneğin ipotek ettirdiğiniz araba     son model ve oldukça güzel bir markaya ait olsun alacağınız arabada eski arabanızın bir üst modeli olsun. Bu tarz bir durumda bankanın size sağlayacağı kredi miktarı oldukça yüksek olacaktır. Banka kredi miktarını ipotekli araç üzerinden daha çok belirlemektedir. Bankanın gönderdiği ekspertizin kararınca kredi miktarı belirlenir siz hiç bir talepte bulunamazsınız.

Taşıt Kredisi  Veren Bankalar

Oldukça sık bir şekilde tercih edilen bir kredi çeşidi olan taşıt kredisi neredeyse her bankada bulunan bir kredi çeşididir. Garanti, Finansbank, Ziraat Bankası ve daha bir çok banka bu krediyi sağlamaktadır. Kredi almada önce bütün bankaları karşılaştırmakta fayda vardır zira her bankanın kendi belirlediği bir faiz oranı, vade süresi ve kredi miktarı bulunmaktadır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE