Tekne Kredisi Nedir?

Tekne birçok insanın hayalini süsleyen bir araçtır. Bir teknem olsa diye başlayan cümleler toplumumuzda sıklıkla kullanılmaktadır.

BANKALAR VE KREDİLER 02.10.2017, 11:09
Tekne Kredisi Nedir?

Bir tekne sahibi olmak belli bir birikime sahip olmayı gerektirir. Fiyatlarını incelediğimizde ise bir tekne ufak bir servet demektir. Tekne almak için kredi denildiğinde birçok bankanın bu yönde hazırlamış olduğu kredi imkanlarını görmekteyiz. Bankaların sunmuş olduğu bu kredi sayesinde birçok kişi hayallerini süsleyen ve sahip olmak istediği tekneye kavuşabilir. Hangi bankalar hayalimizi gerçekleştirmek için kredi veriyor diye sorduğumuzda bu sorunun cevabı için alt başlığımıza hareket ediyoruz.

Tekne Kredisi İçin Nereye Gitmeli

Tekne kredisi alışık olduğumuz bir kredi türü değildir. Ama birçok insan için bir hayal olan ve belki de bir ihtiyaç olarak sayacağımız tekne birçok bankanın dikkatini çekmiş durumda. Yukarıda da bahsi geçtiği üzere insanların aklına tekne kredisi veren bankalar sorusu gelmektedir. Bu sorunun cevabı için internet aracılığıyla kolay bir araştırma yapabiliriz. Arama motoruna “tekne kredisi” kavramını yazdığımızda aşağıda sıralanan bankalar; Yapı Kredi Bankası, Asbank, İş Bankası, TurkishBank. Bankaların hazırlamış olduğu internet sayfalarına göz attığımız zaman neredeyse hepsi tema olarak hayallerimize kavuşmamız için bu kredilendirme imkanını sunmuş gözüküyor. Bankaların sahip olmamız için maddi kaynak sunduğu tekneler artık birkaç adım ötemizde. Birkaç adım ötemizde olan bu kredi imkanı için bankalar tarafından sunulan vade ve faiz oranlarını öğrenmek için alt başlığımız ile öğrenmeye devam ediyoruz.

Bankaların Tekne Kredisi Özellikleri

Yukarıda saydığımız bankalar birçok farklı özelliğe sahip kredi imkanı sunmaktadır. Tekne kredisi vade ve faiz oranları kredi ile ilişkili olan her bireyin muhatap olduğu kavramlardır. Her bankanın ilgili internet sayfasına baktığımızda farklı vade oranları görmekteyiz. Yapı Kredi Bankası 48 aya kadar vade imkanı sunarken TurkishBank en az 12 ay vade en fazla 36 ay vade imkanını sunmaktadır. Bir üst başlıkta saydığımız bankalar dışında tekne kredisi veren bankaları öğrenebilmek için bu konu hakkında bilgi veren yardımcı internet sayfaları kullanılabilir. Birçok banka farklı sekme ve bölüm halinde faiz oranlarını belirtmiştir. Bu belirtilen oranları öğrenmenin dışında gerekli belgeleri de öğrenmek için adı geçen bankaların internet sayfaları veya şubeleri ziyaret edilmeli.

Yorumlar (0)