Ticari Taşıt Kredisi Nedir?

Taşıt kredisi günümüzde oldukça yaygın hale gelen adından da anlaşılacağı üzere kişilere banka tarafından taşıt alacakları zaman temin edilen bir kredi çeşididir.

BANKALAR VE KREDİLER 26.09.2017, 16:49 26.09.2017, 12:03
Ticari Taşıt Kredisi Nedir?

Taşıt kredisi çoğu banka da belirlenmemiştir. Bunun nedeni kişilerin alacakları taşıta göre kişinin alacağı kredi miktarının değişmesinden kaynaklanmaktadır.

Taşıt kredisinin bir çok çeşidi bulunmaktadır bunlardan bir kaçı ipotekli taşıt kredisi, biri sıfır taşıt kredisi bir diğeri ticari taşıt kredisi ve son olarak ta ikinci el taşıt kredisi vardır. Elbette bunların yanı sıra daha bir çok kredi çeşidi daha bulunmaktadır. Taşıt kredisi alabilmeniz için gerekli bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. Bunların başında elbette reşit olmanız gerekmektedir. Reşit olmayan bir birey ne yazık ki kredi başvurusunda bulunamaz ve bu şeklide yine ne yazık ki kredi alamaz.

Zaten başvurusu olmadığından kredi alması olanaksızdır. Taşıt kredisi almanız için gerekli bir kaç şartı daha sağlamanız gerekmektedir elbette ama bu şartların yanı sıta her bankanın kendi belirlediği şartlarda vardır. Her bankanın sağladığı taşıt kredileri birbiriden farklıdır. Örneğin bir banka ipotekli araç kredisini sağlıyorsa ikinci el veya ticari araç kredisi sağlayacağı anlamına gelmemektedir. Her bankanın müşterilerine sağladığı kredi imkanları birbirinden oldukça farklıdır.

Örneğin bir bankanın sağladığı faiz oranı, vade oranı ve vereceği kredi miktarı diğer bankalara kıyasla farklı olabilir çoğunlukla bu durum böyledir. 

Ticari Taşıt Kredisi

Ticari araç kredisi diğer kredilerden biraz daha farklıdır. Bu taşıt kredisinde diğerlerinden farklı olarak gerçek kişiler kredi alabiliyorken firma adına da kredi çekilebilmektedif. Çoğu taşıt kredisinde kişiler kredi alabilmek için gerçek kişi olmalıdır ama bu kredide ister gerçek kişi olun ister bir firma iki şekilde de bu krediden faydalanabilirsiniz. Gerçek kişiden kasıt bireyin kendi adına kredi almasıdır. Kredi alabilmek için her bankada ortak olan şartları sağlamak gerekmektedir elbette bunların yanı sıra bankaların kendi belirlediği şartları da sağlamanız gerekmektedir. Yukarıda belirli şartlardan bahsetmiştik oradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu bilgilerin hepsini göz önünde bulundurarak kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Yorumlar (0)