VakıfBank’tan KGF Teminatlı Kredi Avantajı

Kobilerin dostu Vakıfbank, Kredi Garanti Fonu ile küçük ve orta ölçekli işletmelere avantajlı kredi imkanı sunuyor. Ayrıntılar haberimizde...

BANKALAR VE KREDİLER 13.09.2017, 11:21 13.09.2017, 10:45
VakıfBank’tan KGF Teminatlı Kredi Avantajı

Kredi kullanımının artış göstermesi ile birlikte aynı zamanda kredi çekebilme şartları da daha kolay bir hale gelse de bazı kredi türlerinde kredi çıkması sorun haline gelebilmektedir. KOBİ kredileri için teminat gösterilmesi gibi sıkıntıların yaşanması durumunda ise KGF ( Kredi Garanti Fonu) kefalet durumunu sağlayarak KOBİ çıkmasını daha kolay bir hale getirmiştir. Bir çok kredi kampanyası ile her kesimin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen Vakıfbank, Kredi Garanti Fonu teminatlı kredi seçenekleri ile bir çok KOBİ'linin yanında olduğunu göstermiştir. 

Kredi Garanti Fonu kefalet uygulaması!

KGF için Hazine Kefaletleri ve Özkaynak Kefaletleri olmak üzere 2'ye ayrılmışlardır. Ayrıca bu alt başlıklar altında da 2 kefalet uygulaması bulunmaktadır. Hazine Kefaletleri iss Hazine Müsteşarlığı tarafından sağlanmaktadır. 

Kredi Garanti Fonu Özkaynak kefaleti için istenen koşullar!

Özkaynak kefaletinden faydalanabildcek gruplar; KOBİ'liler, KOBİ özelliğine sahip esnaflar ve tüccarlar, serbest meslek grubunda ki çalışanlar, çiftçiler ve tarımsal sektörlerde çalışan bireyler faydalanabilir. Bu kredi türünde de diğdr KOBİ Kredilerinde ki gibi yatırım kredi ve işletme kredi olmak üzere iki tipte kredi bulunmaktadır. Eğer işletme kredisi almak istiyorsanız en uzun olarak 5 yıl (60 ay) vadeye kadar alabilirsiniz. Ödemesiz dönem ise bu kredi de 1 yıl kadardır. Yatırım kredilerinde ise vade imkanı ve ödemesiz dönem süreci işletme kredisine göre daha uzun tutulmaktadır. Eğer yatırım kredisi almak istiyorsanız 84 aya varan vade imkanı ve 2 yıla kadar da ödemesiz süreci imkanı sunulmaktadır. KGF kefaletinin bulunmasından 1 yıl sonraki süreçte Vakıfbank Kredi Garanti Fonu kredisi kullanılmaktadır. Banka bu kredide Özkaynak kefaletin %80 kadarını karşılamaktadır. 

Kredi Garanti Fonu kefaleti Hazine kefaletli! 

Vakıfbank KGF Hazine kefaletli kredilerini de yatırım kredisi ve işletme kredisi olarak vermektedir. Bu tip kefaletten, ihraatçılar, seyahat acentesi, turizm gibi dış ticaret ile uğraşanlar alabilmektedirler. Bu tip kefalette işletme kredisi alanlara 60 ay vade imkanı sunulmaktadır. Yatırım kredilerinde ise 10 yıl vade sunulmaktadır. Kredi Garanti Fonu iletişim için Vakıfbank internet sitesi üzerinden bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Yorumlar (0)