14 Şubat 2020 Cuma 14:52
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 95 adet daire ihale ile satılacak!

Resmi Gazete’de yayınlanan ilanda, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 95 adet daire ihale ile satılacağı bildirildi. Ankara Çankaya'daki dairelerin satış ihalesi, 20 Şubat 2020 tarihinde saat 14:00'te 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 36. ve 37'nci maddeleri hükümlerince Kapalı Teklif Usulü ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası Emniyet Mahallesi Hipodrom Caddesi No:5 B Blok 1.Kat Yenimahalle / Ankara adresinde bulunan Encümen Toplantı Salonunda, Belediye Encümenince yapılacak.

Niteliği, Türü ve Miktarı : Belediyeye ait taşınmazlar 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 36. ve 37. Maddeleri hükümlerince Kapalı Teklif Usulü ihale edilerek, ‘‘ Taşınmaz Satışı İlan Listesinde ’’ belirlenen bedeller üzerinden peşin; perakende (tek tek) olarak satışı yapılacaktır

İhale ve Teklif Açma Tarihi: 20.02.2020 14:00

İhalenin Yapılacağı Yer / Başvuru Adresi : Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yeni Hizmet Binası, Emniyet Mah. Hipodrom Caddesi No:5 B Blok 1.Kat Yenimahalle / ANKARA adresinde bulunan Encümen toplantı salonunda

İhale Usulü: 2886 Sayılı DİK, Kapalı Teklif Usulü

İhale Türü: Satış

DAİRELERİN SATIŞLARI TEK TEK YAPILACAK

Mülkiyeti, Belediyemize ait yukarıda yazılı listede yer alan taşınmaz / taşınmazlar; 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 36. ve 37. Maddeleri hükümlerince Kapalı Teklif Usulü ihale edilerek, ‘‘ Taşınmaz Satışı İlan Listesinde ’’ belirlenen bedeller üzerinden peşin; perakende (tek tek) olarak satışı yapılacaktır.

İHALE BAŞVURUSU

İstekliler; İhale Şartnamesini ve diğer eklerini, mesai saatleri içerisinde; Emniyet Mah. Hipodrom Caddesi No:5 Yenimahalle / ANKARA adresinde bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yeni Hizmet Binasının 14. Katındaki Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı, Yeni Yerleşimler Şube Müdürlüğü’nde görebilir ve ‘‘ Taşınmaz Mal Satış Şartnamesini ’’ 600,00.-TL. (AltıyüzTürklirası ) (KDV Dahil) ücret karşılığında en geç 19/02/2020 Çarşamba günü, saat 16.00’ ya kadar satın alabilirler. Ayrıca ihale ilan bilgilerine www.ankara.bel.tr adresinden ulaşılabilir.

ARTIRMA VE İHALE;

20/02/2020 Perşembe günü, Saat 14.00’ de Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yeni Hizmet Binası, Emniyet Mah. Hipodrom Caddesi No:5 B Blok 1.Kat Yenimahalle / ANKARA adresinde bulunan Encümen toplantı salonunda, Belediye Encümenince yapılacaktır.

TEMİNAT MEKTUBU

3- Teklif mektupları, en geç 20/02/2020 Perşembe günü saat 12.00’ ye kadar sıra numaralı makbuz mukabilinde ihaleyi / artırmayı yapacak Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yeni Hizmet Binası, Emniyet Mah. Hipodrom Caddesi No:5 Kat 7 Yenimahalle / ANKARA adresinde bulunan Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı’na verilecektir. Teklifler, iadeli taahhütlü olarak da gönderilebilir. Posta ile gönderilecek tekliflerin ilanda belirtilen saate kadar Komisyon Başkanlığına ulaşması şarttır. Postadaki gecikme nedeniyle işleme koyulmayacak olan tekliflerin alınış zamanı bir tutanakla tespit edilir. İhale Komisyon Başkanlığına verilen teklifler herhangi bir sebeple geri alınamaz.

İHALEYE GİRME ŞARTLARI

İstekliler, Şartnamenin 2. Maddesinde yazılı ‘‘İhaleye girebilmek için isteklilerde aranan şartları’’ sağlamak zorundadır. Şartnameye uygun olmayan veya içinde şartname hükümleri dışında şartlar ihtiva eden teklifler geçersiz sayılacaktır. Buna göre İsteklilerde aranacak bilgi ve belgeler;

İSTENİLEN BELGELER

- Kimlik ve Yetki Belgeleri,

- İkametgah İlmühaberi

- Teminat Alındı Makbuzu veya Banka Teminat Mektubu,

- Yer Görme Belgesi,

- Şartname Alındı Makbuzu,

- Teklif Mektubu,

- Taşınmaz Mal Satış Şartnamesi,

GEÇİCİ TEMİNATLAR

5- İhalenin Alıcıya 2886 Sayılı Kanunu’nun 32. maddesine göre tebliğ tarihinden itibaren 15 (Onbeş) gün içinde; ALICI, satış bedelinin tamamını, şartnamenin 15. Maddesinde belirtilen ( tapu harçları hariç ) İlan bedeli, Damga vergisi, Karar pulu ve diğer giderlerle birlikte Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı veznelerine veya banka hesaplarına peşin olarak ödeyecektir. Ödemeler yapıldıktan sonra ihale konusu taşınmazın / taşınmazların ALICI adına tapu devri yapılarak, Geçici Teminatları iade edilecektir. Yukarıda belirtilen yükümlülükleri ALICI yerine getirmediği takdirde, protesto çekmeye ve hüküm almaya gerek kalmaksızın ihale bozulur ve geçici teminat gelir kaydedilir.

6- İhale Komisyonu (ENCÜMEN) gerekçesini karar içerisinde belirtmek koşulu ile ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. ENCÜMEN’ ce uygun görülerek karara bağlanan ihale kararı ise, İta Amiri’ nin ONAY’ ını takiben geçerlilik kazanacağı gibi, İta Amirinin ihaleyi onaylamayıp iptal etmesi halinde istekli, idareye karşı her hangi bir hak iddiasında bulunamaz.

7- İş bu ihale ilanı genel bilgi mahiyetinde olup, satışta ihale şartnamesi hükümleri uygulanacaktır.

Diğer ayrıntılar için burayı tıklayınız

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.