banner731

İBB'den şok karar: Ekmeğe %40 zam!

Hem ucuz hem sağlıklı olduğu gerekçesiyle tüketicilerin tercih ettiği İstanbul Halk Ekmek'in normal ve kepekli ekmek hariç diğer ürünlerine çeşitli oranlarda zam yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlı 40 çeşit ekmeğin üretildiği Halk Ekmek'te, normal ve kepekli ekmek hariç diğer ürünlere ortalama yüzde 40 zam yapıldı. İşte zam sonra ekmeğin yeni fiyatları...

BELEDİYELER 12.09.2019, 13:52 12.09.2019, 16:15
İBB'den şok karar: Ekmeğe %40 zam!

Açıklanan yeni fiyat listesine göre, 250 gramlık normal ve kepekli ekmeğin fiyatı 75 kuruş olarak kaldı.Halk Ekmek'te 85 kuruştan satılan 350 gram pidenin fiyatı ise miktarı 300 grama düşürülerek, 1 TL oldu.

Akdeniz ekmeğinin fiyatı 80 kuruştan 1 TL'ye, altın çörek 50 kuruştan 75 kuruşa, 50 gramlık tam buğday unlu ekmeğin fiyatı ise 25 kuruştan 30 kuruşa çıkarıldı.

En çok tüketilen ürünlerden olan 670 gram tost ekmeğinin fiyatı da 3.25 TL'den 4.50 TL'ye çıkarıldı.

Hem ucuz hem sağlıklı olduğu gerekçesiyle tüketicilerin tercih ettiği İstanbul Halk Ekmek’in, normal ve kepekli ekmek hariç diğer ürünlerine zam yapıldı. Peki ürünler ne kadara satılacak?

HANGİ EKMEK NE KADARA SATILACAK?

250 gramlık normal ve kepekli ekmeğin fiyatı 75 kuruş olarak kalrken Halk Ekmek’te 85 kuruştan satılan 350 gram pidenin fiyatı ise miktarı 300 grama düşürülerek, 1 TL oldu. Bunun yanı sıra Akdeniz ekmeğinin fiyatı 80 kuruştan 1 TL’ye, altın çörek 50 kuruştan 75 kuruşa, 50 gramlık tam buğday unlu ekmeğin fiyatı ise 25 kuruştan 30 kuruşa çıkarıldı.

EKREM İMAMOĞLU AÇIKLAMA YAPTI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, otoparkların ardından işletmesi de İBB'ye devredilen Bayrampaşa Otogarı'nda incelemelerde bulundu. Otogarın yeni mal sahibinin İBB olduğunu vurgulayan İmamoğlu, esnafın kira bedellerini kuruma ödeyeceği bilgisini paylaştı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Halk Ekmek'in paketli ürünlerindeki fiyat değişikliği konusuna da değindi.

Konu ile ilgili olarak Ekrem İmamoğlu'nun açıklamaları şöyle oldu:

"Uzun süredir zam yok. Biz, hizmet etmek istiyoruz. Özellikle yoğun tüketilen kalemlerde zam yapılmaması konusunda karar vermiştik. Ama diğer bazı özel ürünlere ya da bir takım, özel çalışılan ürünlere de zam yapılabilir diye bir karar verilmişti. O uygulamaya geçilecekti bu günlerde. Listeyi istedim kendilerinden. Ama dediğim gibi normal ekmekle ilgili şimdilik zammımız yok"

YENİ FİYAT TARİFESİ

Yorumlar (2)
enes 2 ay önce
afiyet olsun kucaklaşmaya devam
Namık 2 ay önce
Ulan normal ekmeğe zam yapılınca böyle şok diye paylaşmıyorsunuz normal ve kepekli ekmek harici yan ürünlere zam yapıldı diye yaptığınız habere bak