İşsizler ve iş arayanlar dikkat! İBB'den Ekrem İmamoğlu'ndan iş arayanlara yeni hizmet

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile ilgili tüm açıklamalarında işten çıkarılan İBB personellerine dikkat çekiyor. Böylece İstanbul Büyükşehir Belediyesinde (İBB) işten çıkarılan personelle ilgili tartışmalar da sürüyor. Ancak bugün Ekrem İmamoğlu'ndan işsizleri ve iş arayanları sevindirecek bir duyuru yapıldı.

BELEDİYELER 23.09.2019, 11:09
İşsizler ve iş arayanlar dikkat! İBB'den Ekrem İmamoğlu'ndan iş arayanlara yeni hizmet

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu işe alımlara ilişkin yeni bir açıklama yapıldı.

İmamoğlu, Twitter’dan yaptığı açıklamada ‘İşe alımlarda şeffaflığı ve liyakati getiriyoruz. İBB ve iştirakleri personel alımlarını ve kriterlerini açıkça ilan edecek. İş arayan vatandaşlarımız kariyer sayfamıza online olarak başvurup tüm süreci takip edebilecekler’ dedi.

Daha önce neler oldu?

Bilindiği gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden İSPARK, İSTAÇ, BELTUR, BELBİM, Medya AŞ, İSFALT ve İSTGÜVEN şirketlerinde iş akitleri feshedilen işçilerin belediye önündeki eylemleri devam ediyor.

İşçiler, eylemlerinin dün (22 Eylül) 26'ncı gününde İBB'nin Saraçhane'deki binasının karşısındaki Şehzadebaşı Parkı'nda "İBB Mağdurları Birlik ve Beraberlik" başlıklı etkinlikle vatandaşlarla bir araya geldi.

"Emeğe Sahip Çık" sloganıyla düzenlenen etkinlikte, işçiler aileleri ve kendilerine destek veren vatandaşlarla kahvaltı yaptı.

Ardından atılan işçilerin temsilcisi eski İSPARK çalışanı Umut Aydoğan, hazırlanan ortak metni okudu.

Yorumlar (0)