Yavaş'tan makam araçları ile ilgili flaş açıklama! Türkiye'de ilk olacak!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Türkiye'de bir ilke imza atacaklarını duyurdu. Başkan Yavaş, ilk 100 gün içerisinde 136 milyon lira bütçe fazlası verdiklerini belirterek, “Türkiye’de ilk kez makam araçlarını kimin kullandığını, yani hangi plakaların kime ait olacağını yayınlayacağız” dedi.

BELEDİYELER 23.09.2019, 12:35
Yavaş'tan makam araçları ile ilgili flaş açıklama! Türkiye'de ilk olacak!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, televizyonda katıldığı programda merak edilen bir soruya cevap olacak şekilde açıklamalarda bulundu. İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan Başkan Yavaş, “Benim adaylığım açıklandıktan sonra 850 kişi işe alınmış. Bu etik değil. Onları tabi ki çıkarttık işten” dedi.

Mansur Yavaş’ın konuşmalarından satır başları şöyle:

AK Parti ile aranız nasıl?

-Cumhurbaşkanı ile yaptığımız toplantı oldukça iyi geçti. Hizmet etmek çalışmak istiyoruz. Ankara Ak Parti ilçe başkanları hala hayırlı olsun gelmedi.

Makam araçlarında sayıyı düşürmek hizmeti aksattı mı? 

Ankara Belediyesi’nde 1600 araç vardı, biz geldik 700’e düşürdük, hizmet aksamadı.

100 gün raporunuzda neler var?

İlk 100 günün raporunu yayınladık ve herkesle paylaştık. İsrafı ortadan kaldırdık. 136 milyon lira bütçe fazlası verdik ilk 100 gün içerisinde. Türkiye’de ilk kez makam araçlarını kimin kullandığını, yani hangi plakaların kime ait olacağını yayınlayacağız.

“Eksik yapıyor” desinler ama asla “çalıyor ama çalışıyor” demesinler.

-Ankara’da üretilen her şeyi kooperatifler vasıtasıyla alacağız. Suyu özellikle öğrencilere aslında daha da ucuzlatmamız lazım. Belediye olarak burs veremediğimiz için halkı teşvik etmeye çalışacağız. Hizmetimizle işimizle görünür olacağız. Şuana kadar Ankara’da tek fotoğraflı afişim yayınlanmadı. Ankara memnun olsun yeter. Reklama ihtiyacımız yok.

Seçimlerde rozetimi çıkarttım, siyaset belediye başkanının işi değil. Biz işimizi yapıyoruz vatandaş bunu takdir ediyor.

-Bir mobil uygulama yoluyla projelerimizi halka açacağız. Önceliğimiz kimin nereye oy verdiği değil. Yeni doğmuş çocuğun ne su suçu var ki..Ankara kadın dostu bir belediye olacak.

ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ İHALESİ

– Atatürk’e yakışır şekilde yeşil alan olarak kullanılacak.

-Bundan sonra belediyeye imar rantı dosyası gelmeyecek.

SOSYAL YARDIMLAR

-Yardımların kesileceğine dair söylentiler doğru değil.

-Bir tek derdimiz var o da Ankara’nın ekonomisini güçlendirmek.

Yorumlar (0)