Cep Telefonu İnterneti Kullananlar İçin Kötü Haber: Ek Ödeme Zorunluluğu Getirildi

Akıllı cep telefonu kullanan vatandaşlar kötü haber geldi. Bu bağlamda cep telefonlarında başka cihazlara internet paketi üzerinden internet paylaşmak isteyen kullanıcılar artık ek ödeme yapacaklar. Bu bağlamda ek ödemeler 9 TL olacak.

Bilim, Teknoloji 24.12.2018, 13:48
Cep Telefonu İnterneti Kullananlar İçin Kötü Haber: Ek Ödeme Zorunluluğu Getirildi

Akıllı Cep telefonunda hotspot özelliğini kullanarak başka cihazlara internet paketi üzerinden internet paylaşmak isteyen kullanıcılar artık 9 TL ek ücret ödemek zorunda kalacak.

Turkcell, 2019 yılının Ocak ayı içinde başlayacak yeni uygulamasıyla birlikte 'tethering' yani 'hotspot' özelliğini kullanan herkesi çok yakından ilgilendiren bir karara imza atmaya hazırlanıyor. 

Firma, akıllı cep telefonu üzerinden internetini başka cihazlarla paylaşanlardan ek ücret talep edecek. Bu ücretin 9 TL olacağı açıklandı.

15 Ocak 2019 tarihinde başlaması beklenen yeni sistemde hotspot üzerinden internete girenler 2 GB'lık internet paketinin kendilerine tanımlanmasıyla bu özelliği kullanabilecek. Kullanıcının 2 GB’ı doldurması halinde kendi tarifesindeki internet devreye girecek. Kendi paketi de bittiğinde internet kullanımı otomatik olarak sonlandırılacak.

Yurt dışında bazı operatörler tarafından da tercih edilen bu uygulama, sınırsız tarifeleri olan kullanıcıların amacı dışında yoğun tüketim yapmaması için uygulamada tutuluyor.

Hotspot nedir? Hotspot ne işe yarar?

Hotspot, çoğunlukla halka açık ya da kurumsal alanlarda kullanılan internet hizmetidir. Genellikle çoklu kullanıcıların olduğu kurumların tercih ettiği hotspot sistemi, kullanıcı kaydı ve şifre de isteyebilmektedir. Bunun bir örneği ise cep telefonları üzerinde yer alan Hotspot özelliğidir. Akıllı telefonlarda bulunan bu özellik sayesinde kullanıcı, kendi telefonunu modem olarak kullanıp internetini bir başka telefonla paylaşabilmektedir.

Yorumlar (4)
Mete 11 ay önce
Devlet iyice aç kaldı her yere saldırıyo
Gürgin 11 ay önce
Bizde başka öperatöre geçeriz
Kadir 11 ay önce
Bizde Bluetooth kullanırız
İsmail 11 ay önce
Azdan az çoktan çok gider çakalcell