Facebook Uydusunun Patlama Nedeni Belli Oldu!

Facebook' un göz bebeği uydusunun patlama nedeni medyaya yansımış durumda.

Bilim, Teknoloji 26.09.2016, 17:37 26.09.2016, 17:45
Facebook Uydusunun Patlama Nedeni Belli Oldu!
Geçtiğimiz aylar itibariyle infilak eden uydunun patlama nedeni medyaya yansıdı. Mark Zuckerberg' in de hayal kırıklığına uğramasına neden olan bu patlama, Facebook' un fiziksel değil ancak maddi açıdan epey yara almasına neden olmuştu. Olayların incelenmesinin ardından, patlama nedenine dair açıklama yapıldı. Yapılan açıklama kapsamında, uydunun helyum basınç sisteminden kaynaklanan bir arıza nedeniyle olduğu aktarıldı.

Gönderilen uydu ücretsiz internet sağlayacaktı.

Facebook tarafından gönderilen bu uydu, 14 Afrika ülkesinde ücretsiz internetin kullanılmasına olanak sağlayacaktı. Buralardaki etkileşimi ve iletişimi artırmak, dünya ülkeleri seviyesine çekmeye yönelik son derece önemli adımlardan biri olan bu girişimin nedeni, gerçekten de hayal kırıklığı yarattı.

Helyum basınç sisteminden kaynaklanan bir problem nedeniyle uydu infilak etmiş, sosyal medyada da epey yankı uyandırmıştı. Cape Canaveral Uzay Üssü' nde gerçekleşen ve Dünya' ya saniye saniye yansıyan bu görüntüler, umarız bir daha tekrarlanmaz ve teknoloji/iletişim dünyasına yönelik güzel adımlar atılmaya devam edilir.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)