2016 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

21 Ağustos 2016'da gerçekleşen Dikey Geçiş Sınavı (DGS)'na giren adaylar sonuçlar için heyecanlı bir bekleyiş içindeler. Peki DGS sonuçları ne zaman açıklanacak ?

DGS 31.08.2016, 11:18 31.08.2016, 11:26
2016 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?
Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS), 21 Ağustos 2016'da gerçekleştirildi. Sınav 09.30'da başladı, adaylar sayısal ve sözel bölümlerden oluşan 120 soru cevaplandırdılar. 120 soru için verilen süre 140 dakika idi.

Dikey Geçiş Sınavı, önlisans mezunu adayların, lisansa geçmesi için büyük bir fırsat sunuyor.

2016 DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?


2016 DGS başvuruları; 31 Mayıs-13 Haziran 2016 tarihleri arasında yapıldı. Sınavın da Temmuz ayında yapılması bekleniyordu. 15 Temmuzda yaşanan darbe girişimi nedeniyle sınav 21 Ağustos 2016 tarihine ertelendi.

DGS sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair bir bilgi ise henüz yok. Sınavın 21 gün ertelenmesi nedeniyle sonuçların da ertelenmesi bekleniyor.

ÖSYM, DGS sonuçlarının açıklanacağı tarihe ilişkin henüz bir açıklama yapmadı. Sonuçların 1 hafta içerisinde, ÖSYM web sayfası üzerinden adaylara duyurulması bekleniyor.

DGS sonuçları açıklanır açıklanmaz anında haberdar olmak için ücretsiz mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.


Kamupersoneli.net

Yorumlar (7)
pesimist 3 yıl önce
dgs sonuçlarını ne zaman açıklamayı düşünüyor acaba bu ösym? çağrı merkezi diye bir numara koymuşlar ama bir haftadır ulaşılamıyor.! böyle rezillik olmaz.
vatandaş 3 yıl önce
hepsi bir yana kardeşim bir numara veriyorsanız cevap vereceksiniz yok arkadaş dalga geçiyorlar milletle...
Mustafa mert 3 yıl önce
bu ne ya lanet olsun bi açıklayamadılar şu sınavları ne biçim iştir arkadaş bu insanı stresten başka bişeye sokmuyorlar yeter artıkk!!!!!!!!!!!
Fuat 3 yıl önce
Boyle kesmekeslik vurdumduymazlik olamaz binlerce insan bir aciklama bekliyor osym nin miyadi dolmustur.derhal lagvedilip yerine seffaf ve zamana entegre objektif bir kurum kurulmalidir.
dgs mağdurr 3 yıl önce
açıklansın artııııkkkkk
sabır taşı 3 yıl önce
arkadaşlar sınavlar sayesinde bi nebzede olsa sabrı öğrendik bekleyelim artık yapacak bişey yok elbet birgün açıklayacaklar...
Gizem 3 yıl önce
Bayramdan sonra olayını duydunuz mu