2018 DGS Ek Tercih Kılavuzu ÖSYM Tarafından Yayımlandı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından 2018 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercihleri alınacak. 11- 16 Ekim 2018 tarihleri arasında alınacak. İşte tercih kılavuzuyla alakalı olarak merak edilen tüm detaylar sitemizde...

2018 DGS Ek Tercih Kılavuzu ÖSYM Tarafından Yayımlandı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından 2018 DGS Ek tercihlerinin alınacağı açıklandı.

Adaylar 11 Ekim- 16 Ekim 2018 tarihleri arasında bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile beraber gerçekleştirilebilecek.

2018-DGS Ek Yerleştirmelerinde 2018-DGS Kılavuzu, 2018-DGS Tercih Bilgileri ve Ek Yerleştirme İle İlgili Açıklamalar metninde yer alan ilke ve kurallar ile yükseköğretim programlarının koşul ve açıklamaları geçerli olacağı bildirildi.

2018-DGS Ek Yerleştirme ile ilgili tablolar ve diğer bilgiler, aşağıdaki bağlantılarda sunulmuş olup tercihte bulunacak adayların bu bilgileri dikkatle incelemeleri gerekiyor.

EK TERCİH ÜCRETİ

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek yerleştirme için tercih ücreti 15,00 TL olarak duyuruldu.

KAÇ TERCİH YAPILABİLECEK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından alınacak 2018 DGS ek tercihleri kapsamında;

- Tablo-1’de yer alan yükseköğretim lisans programlarını; ilgili puanı hesaplanmış, ön lisans mezuniyet alanı Tablo-2’ye uygun tüm adaylar tercih edebilecektir.

- Kontenjanlara yerleştirme yapılırken taban puan şartı aranmayacaktır.

- Ek yerleştirmede adaylar en fazla 30 tercih yapabileceklerdir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 21:43
YORUM EKLE