2018 DGS Ek Yerleştirme Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek yerleştirme sonuçlarının erişime açıldığı ifade edildi. İşte DGS ek yerleştirme sonuç sorgulama ekranı...

2018 DGS Ek Yerleştirme Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı!

11 Ekim 2018 tarihinde başlayarak 16 Ekim 2018 tarihine kadar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından başvuruları alınan 2018 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek yerleştirme sonuçları açıklandı.

Adayların ek yerleştirme sonuçlarına 26 Ekim 2018 tarihinde saat 15:00 itibariyle Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı üzerinden Aday İşlemleri Sistemi aracılığıyla "https://sonuc.osym.gov.tr" sorgulama yapabilecekleri ifade edildi.

Ayrıca adaylar sonuçlara kendilerine ait olan T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecekler.

Adayların Yükseköğretim programlarına yerleşen adayları gösteren fotoğraflı yerleştirme sonuçları, ÖSYM tarafından YÖK’e elektronik ortamda gönderilecek.

KAYITLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından açıklanan DGS ek yerleştirme sonuçlarını kazanan adayların kayıtları alakalı üniversite tarafından 30 Ekim 2018 tarihinde alınmaya başlayacak ve 2 Kasım 2018 tarihinde sona erecek.

Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları zorunlu.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 00:18
YORUM EKLE