2018 DGS Ek Yerleştirme Sonuçlarına Göre Üniversite Kayıtları Başladı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 26 Ekim 2018 tarihinde açıklanan DGS ek yerleştirme sonuçlarına göre üniversiteye kayıt yapacak öğrencilerin kayıtları başladı. İşte kayıt işlemlerine yönelik olarak tüm detaylar sitemize.

2018 DGS Ek Yerleştirme Sonuçlarına Göre Üniversite Kayıtları Başladı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı yaptığı açıklamaya göre;

2018 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek yerleştirme sonuçlarına göre üniversiteye kayıt yapacak öğrencilerin kayıtlarının başladığı duyurulduç

BAŞVURULAR NE ZAMAN SONA ERECEK?

Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemlerinin alakalı üniversitesi tarafından 30 Ekim 2018 tarihinde (bugün) itibariyle başlayacağı ve 2 Kasım 2018 tarihinde sona ereceği duyuruldu.

Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerektiği açıklandı.

YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA YERLEŞEN ADAY SAYILARI

Örgün öğretimde program sayısı 2 bin 508 olurken kontenjan sayısı ise 5 bin 114 olarak açıklandı. Ayrıca yerleşen aday sayısı 2 bin 755 olurken, boş kalan kontenjan sayısı ise 2 bin 359 olarak duyuruldu.

İkinci öğretimde program sayısı 336 olarak açıklandı ve kontenjan sayısı ise 512 olarak duyurulurken yerleşen aday sayısı ise 488 olarak açıklandı bunun yanı sıra boş kalan kontenjan sayısı ise 24 olarak açıklandı.

Uzaktan eğitimde ise program sayısı 15 olarak açıklandı ve kontenjan sayısı 709 olarak duyuruldu. Yerleşen aday sayısı ise 485 olurken, 224 ise boş kontenjan sayısı olarak duyuruldu.

Açıköğretimde ise program sayısı 7 olurken kontenjan sayısı ise 11 bin 85 olarak açıklandı. Diğer yandan yerleşen aday sayısı ise 3 bin 567 olarak paylaşılırken boş kalan kontenjan sayısı ise 7 bin 518 olarak duyuruldu.

Kamupersoneli.net

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE