2018 DGS Soruları ve Cevapları ÖSYM Tarafından Yayımlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda Dikey geçiş Sınavı soruları ve cevaplarının açıklandığı ifade edildi.

DGS 24.07.2018, 10:06 31.01.2019, 02:30
2018 DGS Soruları ve Cevapları ÖSYM Tarafından Yayımlandı

Bilindiği gibi Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 21 Temmuz 2018 tarihinde Dikey Geçiş Sınavı gerçekleştirildi.

Dikey Geçiş Sınavında Mantık, Anlatım Bozukluğu, Paragraf, Cümlede Anlam, Sözcükte Anlam, Geometri, Matematik konularında sorular soruldu.

21 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı sonuçları 16 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.trinternet adresinden veya mobil uygulamalarından öğrenebilecekler.

2018 DGS sonuçları açıklandığında anlık haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

SORULAR VE CEVAPLAR AÇIKLANDI

Bunun yanı sıra Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının yayımlandığı ifade edildi. Adaylar aşağıdaki link üzerinden sorulara ve cevaplara ulaşabileceklerdir. 

ÖSYM Tarafından Yapılan Duyuru

21 Temmuz 2018 tarihinde uygulanan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavının (2018-DGS) Temel Soru Kitapçığına,  sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 24 Temmuz 2018 tarihinde saat 10.00’dan itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir.

2018-DGS Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik,tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.

2018-Dikey Geçiş Sınavı (2018-DGS) sınavında, yardımcılı görme engelli adaylara sorulmayan sorular (% 10) testlere göre aşağıda verilmiştir.

Sayısal Bölüm: 19. ve 56. sorular

Sözel Bölüm: Bulunmamaktadır.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Yorumlar (0)