DGS Eğitim Bilgilerini Güncelleyecek Adaylar Dikkat ! ÖSYM'den Yeni Duyuru Geldi

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda DGS eğitim bilgilerini güncelleyecek olan adaylar için yeni bilgilendirme yapıldı.

DGS 24.07.2018, 09:53 31.01.2019, 02:30
DGS Eğitim Bilgilerini Güncelleyecek Adaylar Dikkat ! ÖSYM'den Yeni Duyuru Geldi

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresinde DGS eğitim bilgilerinin güncellenmesine ilişkin yeni bir açıklama yayımlandı. 

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda eğitim bilgilerinin 24 Temmuz- 30 Temmuz 2018 tarihleri arasında onaylatılması gerektiği ifade edildi. Konu ile ilgili olarak ÖSYM'den yayımlanan duyurunun detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz...

ÖSYM'DEN YAYIMLANAN DUYURU

2018-DGS değerlendirme işlemlerinde, adayların ön lisans seviyesindeki eğitim bilgileri kullanılmaktadır. 2018-DGS’ye başvuran adayların 24 Temmuz-30 Temmuz 2018 tarihleri arasında Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) bulunan https://ais.osym.gov.tr/DGS/2018/1/BasvuruEgitimGuncelle adresinden, değerlendirme ve yerleştirme işlemlerinde kullanılmasını istedikleri eğitim bilgilerini kontrol etmeleri ve bu eğitim bilgilerini seçerek 30 Temmuz 2018 tarihi saat 16.00’ya kadar onaylamaları gerekmektedir.

Eğitim bilgilerinde eksiklik/hata olduğunu düşünen adayların, mezun oldukları/olacakları yükseköğretim kurumları ile görüşerek eğitim bilgilerini yöksis üzerinden düzelttirmeleri ve bu düzeltme işlemi sonrasında 24 Temmuz-30 Temmuz 2018 tarihleri arasında https://ais.osym.gov.tr/DGS/2018/1/BasvuruEgitimGuncelle adresinden düzelttirdikleri eğitim bilgilerini seçerek onaylamaları gerekmektedir. 

Eğitim bilgisi yöksis’e eklenemeyecek durumda olan adayların ise eğitim bilgilerini Kamu Kurumları İşletim Sistemi (KKİS) sistemi üzerinden okullarına işlettirmeleri ve sonrasında https://ais.osym.gov.tr/DGS/2018/1/BasvuruEgitimGuncelle adresinden bu eğitim bilgilerini seçerek 30 Temmuz 2018 tarihi saat 16:00’ya kadar onaylamaları gerekmektedir.

Adayların bireysel olarak veya yükseköğretim kurumlarının doğrudan Merkezimize yapacakları değişiklik/düzeltme talepleri kabul edilmeyecek ve cevaplandırılmayacaktır.

Eğitim bilgisi kontrol, seçme ve onaylama işlemleri 30 Temmuz  2018 tarihinde saat 16.00’da sona erecek olup adayların bu tarihler arasında yapmış olduğu son seçim dikkate alınacak ve bu eğitim bilgisine göre değerlendirme işlemleri yapılacaktır.

2018 DGS’ye başvuran tüm adayların eğitim seçme işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu seçme ve onay işlemi yapılmadığı takdirde, ÖBP işlemlerinin yapıldığı tarihte adayın aktif olan tek bir eğitim bilgisi varsa, bu eğitim bilgisi kullanılacaktır.Bu tarihte adayın birden fazla eğitim bilgisi varsa ve başvuruda seçmiş olduğu eğitim bilgisi, bu eğitim bilgileri arasında ise, adayın bu eğitim bilgisi kullanılacaktır. (Onay işlemi yapmayan adaylar için başvuruda kullanılan eğitim bilgisinin son eğitim bilgileri arasında olup olmadığının anlaşılmasında ön lisans alan bilgisi kullanılacaktır.) Adayın başvuruda kullandığı eğitim bilgisi bu tarihte aktif eğitim bilgileri arasında bulunmuyor ise adayın en son mezun olduğu eğitim bilgisi kullanılacaktır.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)