DGS Ek Yerleştirme Sonuçlarının ÖSYM Tarafından Açıklanması Bekleniyor

2018 DGS ek yerleştirme tercihleri ÖSYM tarafından alındı. Adaylar sonuçların bir an önce açıklanmasını bekliyor.

DGS Ek Yerleştirme Sonuçlarının ÖSYM Tarafından Açıklanması Bekleniyor

Birçok öğrenci tarafından DGS ek yerleştirme sonuçlarının ne zaman açıklanacağı araştırılıyor. Öğrenciler bu konu hakkında Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir açıklama bekliyorlar.

DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2017 yılında 24 Ekim'de DGS ek yerleştirme tercihleri Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından alınmıştı. DGS ek yerleştirme sonuçları ise 6 Kasım 2017 tarihinde açıklanmıştı. Aynı süreç bu yıl için de ele alınırsa DGS ek yerleştirme tercihlerine ilişkin sonuçların en geç 30 Ekim'e kadar açıklanması beklenmektedir.

Bu tarih, ÖSYM'nin yoğunluğuna göre de değişkenlik gösterebilir.

2018 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonucu yükseköğretim kurumlarına yerleştirilen ancak çeşitli nedenlerle süresi içerisinde kayıt yaptıramayan öğrenciler için mazeretler kabul edilecek. Mazereti kabul edilen öğrencilerin kaydının, 26 Ekim 2018 tarihine kadar yapılacağı belirtildi.

Sonuçlar açıklandığında adayları sitemize ve mobil uygulamamız üzerinden anlık haberdar edeceğiz.

KAMUPERSONELİ.NET

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE